Izstādes

ELLES ĶĒĶIS: ŅUJORKA – LATVIJA

  • Izstāžu zāle, Vestibils
  • Ieeja bez maksas

Latvijas valsts simtgades zīmē pievēršamies latviešu kultūras izpausmēm plašā pasaules kontekstā.

2018. gada maijā, sadarbojoties vairākām organizācijām, latviešiem ASV un Latvijā, VEF Kultūras pilī būs skatāma izstāde par Ņujorkas mākslinieku grupu „Elles ķēķis: Ņujorka - Latvija”.

Elles ķēķis (Hell’s Kitchen) ir ostas rajons Ņujorkā, kur 50tajos un 60tajos gados tikās jauni latviešu trimdas mākslinieki, kas bija ieradušies Amerikā cerībā uz pilnvērtīgu dzīvi atvērtā pilsoniskā sabiedrībā ar tiesībām uz vārda brīvību. Šo nelielo, bet dedzīgo mākslinieku grupu spēcīgi ietekmēja amerikāņu kultūra un Rietumu mākslas virzieni. Savienojot to ar savu latvisko identitāti, viņi izveidoja īpašu stilu un kļuva pazīstami kā Elles ķēķa mākslinieki. Viņu radošais gars iedvesmoja citus latviešu māksliniekus “brīvajā” pasaulē, bet padomju Latvijā aiz dzelzs priekškara par viņiem bija zināms ļoti maz.

Izstāde VEF Kultūras pilī būs skatāma no 2018. gada 16. maija līdz 17. jūnijam. Tā būs iespēja iepazīties ar Elles ķēķa dzejnieku un mākslinieku grupas spilgtākajiem pārstāvjiem un viņu radošo darbību, atklāt interesantus faktus un liecības. Izstādē tiks eksponēti mākslas darbi un dažādi priekšmeti no mākslinieku ģimeņu personīgajiem arhīviem.

Izstādes atklāšana 15.maijā plkst. 18.00.

Organizē: VEF Kultūras pils  

Drukāt sadaļu