Pāriet uz galveno saturu
O. 12.03.2024. 9:00 - P. 06.05.2024. 20:00

Andrius Mosiejus (Lietuva) izstāde “DVĒSELES NERUNĪGIE ARTEFAKTI ”

Spoguļu zāle

No 12. marta līdz 6. maijam VEF Kultūras pils Spoguļzālē skatāma lietuviešu mākslinieka Andrius Mosiejus zīmējumu izstāde “DVĒSELES NERUNĪGIE ARTEFAKTI ”.

Andrius Mosiejus (1952) ir Lietuvas gleznotājs, skulptors, grafiķis un keramiķis, dzimis  Šauļos, 1977.gadā beidzis Šauļu Pedagoģisko institūtu. Dzīvo Druskininkos, strādā Druskininku ģimnāzijā kā mākslas un grafiskā dizaina pasniedzējs – eksperts. Mosiejus ir aktīvs plenēru un citu mākslas procesu rosinātājs, piedalījies daudzās izstādēs Lietuvā, Polijā, Nīderlandē, pirms kara arī Baltkrievijā. Mākslinieks ir rados ar latviešiem Liepājā, tātad – mūsējais. 

Izstāde “DVĒSELES NERUNĪGIE ARTEFAKTI” ir jauktā tehnikā veidoti zīmējumi (52X42, papīrs), kas atklāj mākslinieka unikālo rokrakstu un pasaules redzējumu. “Andrius Mosiejus daiļradē viena un tā pati primārā viela, kurā dominē brūngani toņi un nokrāsas, tiek izspiesta, veidota un no jauna pārradīta metaforiskos, ironiskos, bet arī sirsnīgos tēlos. Autors pret substanci izturas diezgan strikti – ierobežo to ar plastiskām līnijām, kas nereti pārtop perfektā smailē vai izveido ēterisku sajūtu uz papīra. Ķermeņi un paši motīvi ir tīri psihodēliski, silueti  iegriežas antropomorfā karuselī, un pats zīmējums ir pilnībā atdzīvojies un kļuvis paradoksāls, kad par avotu kļūst nevis cilvēki, bet atdzīvojušies priekšmeti un detaļas. Ir vērts atzīmēt, ka Mosieja zīmējumos ir vai nu sadzīviski, vai iedomāti motīvi. Tomēr tas ir pilnīgi saprotams – mūsu postpostmodernajā laikmetā apsēstība ar radīšanas diženumu ir pilnīgi nepamatota un mērķtiecīgi uzskatīta par slikta toņa pazīmi. Lai nu kā, sirsnība šeit ir viss slēptais spēks, potence, kas visu iekustina, pretenzija uz varēšanu vienkārši zaudē jēgu.” – Arūnas Pajaujis, VU klasiskās filoloģijas maģistrants.

N.B. Ieeja izstādē BEZ MAKSAS!

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt