Pāriet uz galveno saturu
O. 12.03.2024. 9:00 - P. 06.05.2024. 20:00

MĀKSLAS DIENAS 2024 | DZĪVES PALETE

Vestibila balkons, Izstāžu zāle, Vestibils

No 12. marta līdz 6. maijam VEF Kultūras pilī – Izstāžu zālē un Vestibila abos stāvos – būs skatāma ikgadējā Rīgas Tautas tēlotājas mākslas studiju Mākslas dienu 2024 izstāde “DZĪVES PALETE”.

“Cik aizraujoši un ierosinoši ir visu apkārtējo pasauli iedomāties kā raibu, daudzveidīgu fonu un krāsu paleti, kas nav sastingusi, bet savā mainīgumā ļauj atraisīties mākslinieka fantāzijai, ielūkojoties dzīves krāsu un formu pasaulē,” teic mākslinieks Juris Ģērmanis, Tautas glezniecības studijas “Grīva” vadītājs.

Kā katru pavasari, arī šogad septiņas Rīgas Tautas tēlotājmākslas studijas satiekas tradicionālā, ikgadējā Mākslas dienu izstādē. Šajā gadā izstādē piedalās 159 autori, piedāvājot savu radošo izstādes tēmas atspoguļojumu glezniecības un tēlniecības darbos. Krāšņā un daudzveidīgā “DZĪVES PALETE” atklāj mākslinieku emocionālo pasauli no dziļi personiska pārdzīvojuma līdz globālam pasaules skatījumam.

Mākslinieks Gustavs Filipsons, Tautas glezniecības studijas “Ģilde” vadītājs, stāsta: ”Katru reizi, kad gleznošanā iesākam jaunu darbu, pirms tam uz paletes saliekam krāsas, kas tam būs paredzētas. Tāpat notiek arī ar dzīvi. Katram tās krāsas ir savas, un katrs mēs ar tām radām ko savu, neatkārtojamu un patiesu. Mums visiem ir sava noteikta vieta, ar ko manifestējamies pasaulē. Mēs paši darbojamies kā pigmenti tajā. Kā skaisti krāsu triepieni veidojam kopējo gleznu.”

“Kurš nosauks to vienīgo Laimes krāsu? Tā katram sava. Un brīdinājuma un šaubu krāsas? Tās it kā zinām, bet proporcijas un piesātinājums tik ļoti atkarīgs no mūsu katra dvēseles stīgu vibrācijām. Dzīves vērtību jau apzināmies visskaudrāk tieši draudu ēnā. Un neatņems neviens ne pelēko, ne koši krāsaino, ne spoži dzelošo, ne maigi glāsmaino, jo dzīves paletei it viss ir piederīgs, tāpat kā dzīvei pieder kontrasti, atvari, akači, pakāpieni un izsapņotas virsotnes,” piebilst Tautas tēlotājas mākslas studijas “Kolorīts” vadītāja Vita Jurjāne.

Savukārt tēlniece Vija Ilze Dzintare, Tautas tēlniecības studijas “Doma” vadītāja pauž: “Mēs dzīvojam ļoti skaistā zemē, kur daba ir tik daudzveidīga un krāšņa, ka mākslinieki nekad nebeigs to attēlot savos darbos. Mūs aizrauj putnu brīvais lidojums, dzīvnieku plastiskās kustības un kur nu vēl mākoņi, kas raisa fantāziju. Mēs vēlamies kaut daļiņu no saviem iespaidiem attēlot skulpturālos darbos. Šai darbā mums nepieciešama neatlaidība un veiksme. To arī visiem dalībniekiem no sirds novēlu!”

Mākslas dienu izstādē piedalās: Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” Tautas glezniecības studija „Ģilde” (vadītājs Gustavs Filipsons), Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” Tautas tēlotājas mākslas studija „Kolorīts” (vadītāja Vita Jurjāne), divas Pārdaugavas kultūras apvienības studijas – Kultūras centra „Iļģuciems” Tautas glezniecības studija „Grīva” (vadītājs Juris Ģērmanis) un Kultūras centra „Imanta” Tautas glezniecības studija „Umbra” (vadītāja Agnija Ģērmane), kā arī trīs Ziemeļrīgas kultūras apvienības studijas – Tautas tēlotājas mākslas studija „Ziemeļblāzma” (vadītāja Tatjana Krivenkova), Tautas glezniecības studija „Varavīksne” (vadītāja Baiba Ābelīte) un Tautas tēlniecības studija „Doma” (vadītāja Vija Ilze Dzintare).

N.B. Ieeja izstādē BEZ MAKSAS!

Izstādes iekārtotāja ir Baiba Sprance, asistente Tatjana Krivenkova. Izstādi rīko Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departaments (IKSD) un Ziemeļrīgas kultūras apvienība.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt