Pāriet uz galveno saturu
Sv. 02.06.2024. 16:00

DEJU ATSPULGI | VIĻŅOŠANĀS

Lielā zāle


Deju, kā cilvēka emociju un dvēseles stāvokļa izpausmi, var uzskatīt par katra laikmeta simbolu un atspulgu. Dejas mākslas attīstība un metamorfozes vijas cauri laikiem un laikmetiem, viļņodamās un saplūzdamas ar citiem mākslas veidiem, ar cilvēku mūžseno vēlmi pārtapt.

2024. gada 2. jūnijā plkst.16.00 VEF kultūras pils Lielajā zālē horeogrāfiskā priekšnesumā “Deju atspulgi. Viļņošanās.” saplūdīs un mīsies dejas daudzveidīgās toņkārtas un pavedieni – no latviešu skatuviskās tautas dejas soļiem līdz kādreiz tik populāro estrādes un disko deju dinamiskajiem ritmiem.

Pirmajā daļā aizvadītās sezonas skaistākās latviešu tautas deju horeogrāfijas izdejos vidējās paaudzes deju kolektīvs „Oglīte”, senioru deju kolektīvs “Oglīte” un tautas deju kolektīvs “Dzīpars” kopā ar mazajiem dejotājiem no tautas deju ansambļa „Dzirkstelīte” un bērnu deju ansambļa „Dzīpariņš”.

Otrajā daļā skatuve pārvērtīsies – slavas dziesmu jaunības trakumam izdejos tautas deju ansambļa “Liesma” jaunieši, uzvedumā, kas radīts kopā ar ansambļa māksliniecisko vadītāju Arti Puriņu, režisori Sabīni Ozoliņu, Dailes teātra aktrisi Vitu Vārpiņu un Liepājas teātra aktieri Hugo Puriņu. 

Vērienīgā, krāšņā, laikmetīgā un vienlaikus retrospektīvā dejas izrādē, kas neizārda tradicionālas vērtības, bet paceļ tās jaunā, mūsdienīgā gaismā un uzrunā šodienas jauno paaudzi, apvienosies izteiksmīgās un savulaik ļoti populārās leģendārā horeogrāfa Imanta Magones veidotās estrādes dejas, kā arī pavisam jaunas horeogrāfijas, kas radītas īpaši šim uzvedumam. 

Iestudējuma radošā komanda un tautas deju ansambļa “Liesma” dejotāji, atskatīdamies uz laiku pirms 50 gadiem, caur savu šodienas dzīves prizmu, mēģina izprast - kas lika viļņoties tā laika radošajiem prātiem, ar kādu pievienoto vērtību tieši šobrīd mēs katrs varam papildināt jau stabili pastāvošo kultūras kanonu, lai tas nebūtu tikai atspulgs. 

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt