Pāriet uz galveno saturu
P. 13.05.2024. 19:00

KONCERTS AR ODZIŅU | Pianists KARI IKONENS (KARI IKONEN, Somija)

Kamerzāle


Somu pianists Kari Ikonens ir kļuvis par vienu no aizraujošākajiem pianistiem Eiropā. Virtuozs instrumentālists un talantīgs komponists, kurš dažādu grupu sastāvā uzstājas visā pasaulē. Šī gada maijā viņš dodas ekoloģiskā solokoncerttūrē pa Latviju, ceļojot ar elektrisko velosipēdu.

Ikonena personisko stilu iedvesmo ne tikai arābu gammas un džeza vēsture, bet arī gleznotāja Vasilija Kandinska darbi. Lai radītu mikrointervālus uz akustiskajām klavierēm, viņš izmanto paša izgudrotu nelielu ierīci Maqiano. Viņa albums "Impresijas, improvizācijas un kompozīcijas", kas nāca klajā 2021. gadā Vācijas izdevniecībā Ozella Music, tika izvēlēts par nedēļas albumu ABC Jazz Austrālijā un NDR Vācijā, par mēneša albumu Bayerischer Rundfunk, kā arī iekļauts janvāra Top Jazz sarakstā Mezzo TV Francijā (!). Vēlāk tas tika nominēts Emmy balvai (ASV), Somijas Grammy balvai un tika iekļauts "best of 2021" sarakstos trīs kontinentos: Europe Jazz Media Chart, Australian Broadcasting Corporation un New York City Jazz Record (!). Ikonena sniegums saņēmis slavinošas recenzijas, šeit pāris piemēru:

"Ikonena kompozīciju abstrakcija pārliecina ar apburošu un garšīgi mulsinošas skaņu pasaules vilinājumu" (Stéphane Ollivier, Jazz Magazine).

"Kari Ikonens ir īpaši oriģināls mūsdienu džeza panorāmā" (New York City Jazz Record, ASV).

"Inovatīvs un idiosinkrātisks pianisms" (DownBeat, ASV).

"Šis ir pirmklasīgs solo klavieru albums, pilns oriģinālu pavērsienu..." (Stuart Nicholson, Jazzwise, Apvienotā Karaliste).

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt