Pāriet uz galveno saturu
Pk. 02.08.2024. 11:30

DĀVANA LATVIJAI izrāde | ŠAKĀĻU UZBRUKUMS | Londonas teātris “Trepes” (Lielbritānija)

Lielā zāle


Ziemeļrīgas kultūras apvienība, Latviešu Kultūras centrs Birmingemā un Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienība (PLATS) jau otro reizi ir sagatavojuši “Dāvanu Latvijai”. Šajā gadā amatieru teātru festivāls piedāvās saviem skatītājiem piecas godalgotas izrādes, kas tapušas Dānijā, Īrijā, Norvēģijā un Lielbritānijā. 

Murads Hodžirbajevs "Šakāļu uzbrukums"

Izrāde "Šakāļu uzbrukums", kuras lugas autors ir Murads Hodžirbajevs (Latvija), režisore -Selīna Briežkalna (Lielbritānija), scenogrāfijas un tērpu autori - Santa Siliņa (Īrija) un Ingmārs Čaklais (Lielbritānija), gaismu mākslinieks - Kristaps Kalnietis (Latvija), tika atzīta par vienu no labākajām 2023. gada izrādēm Diasporas teātru saietā "PLATS solis" Bergenā, Norvēģijā, un pasākuma eksperti (Latvijas teātru profesionāļi - Edīte Tišheizere, Intars Rešetins, Vilnis Bīriņš, Andis Strods, Liena Šmukste un Juris Rijnieks) izsniedza izrādei atzinības rakstu "Par spilgtu formas izrādi". Ekspertu vērtējumā izrāde ieguva festivāla balvu – “Labākā scenogrāfija”.
Izrāde tika nominēta arī šādās 5 kategorijās: “Labākā izrāde”, “Labākā aktrise”, “Labākā horeogrāfija”, “Labākie tērpi”, “Labākais muzikālais noformējums”.

Londonas teātris “Trepes”

Londonas teātris “Trepes” dibināts 2019. gadā. Teātri vada režisors Ingmārs Čaklais.
Teātra repertuārā šobrīd ir latviešu dramaturgu darbi: Marta Vaino “Skatītāji” (sadarbībā ar BMT, 2021) un Murads Hodžirbajevs “Šakāļu uzbrukums” (2023). Šobrīd top divas jaunas izrādes. Teātris ir piedalījies: projektā “Latviešu lugu lasījumi 2020plus”, ikgadējās Dzejas dienās Birmingemā, Diasporas teātru salidojumos un meistarklasēs, video klipu festivālā “Šekspīra varoņi mūsdienās”, starptautiskajā teātru e-festivālā “Pitons”, festivālā “Starp divām salām ar skatu uz Latviju”, teātru festivālā “Starp 5 salām”, Latviešu kultūras dienās Lielbritānijā, ikgadējā festivālā “PLATS solis” un citos notikumos.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt