Pāriet uz galveno saturu
Pk. 02.08.2024. 17:00

DĀVANA LATVIJAI izrāde | ATKLĀTĀ JŪRA | Birmingemas Mazais teātris (Lielbritānija)

Lielā zāle


Ziemeļrīgas kultūras apvienība, Latviešu Kultūras centrs Birmingemā un Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienība (PLATS) jau otro reizi ir sagatavojuši “Dāvanu Latvijai”. Šajā gadā amatieru teātru festivāls piedāvās saviem skatītājiem piecas godalgotas izrādes, kas tapušas Dānijā, Īrijā, Norvēģijā un Lielbritānijā. 

Slavomirs Mrožeks “Atklātā jūrā”

“Atklātā jūrā” ir absurda komēdija, kuras centrā trīs izsalkuši džentlmeņi, kuri atrodas jūrā uz plosta. Pēc vairākām jautrām manipulācijām tikai demokrātija var palīdzēt izlemt, kurš no viņiem būs nākamā maltīte! Izbaudiet enerģisku, nežēlīgu un jautru civilizācijas galu!
“Nekāda reālisma - horeogrāfiski sarežģīts, ritmiski precīzs uzvedums ar konsekventi izturētu atsvešinātu spēles stilu, kurā pamazām iesūcas patiesas jūtas. Vārdu «iesūcas» lietoju tāpēc, ka ūdens bija svarīga izrādes metafora - gan okeāna rādītā bezgalība, kurā ikviens ir vientuļa sala, gan asaras, ar kurām lēnām piepildās skārda vannītes, pa kurām bradā trīs uz salas iestrēgušas starpdzimumu būtnes.” Edīte Tišheizere.

Birmingemas Mazais teātris

Teātra mākslinieciskais vadītājs - režisors Ingmārs Čaklais. BMT repertuārā šobrīd: Hermaņa Paukša "Čir, čir!", Martas Vaino "Skatītāji" un Slavomira Mrožeka "Atklātā jūrā". BMT organizē atvērtās meistarklases, piedalās teātra festivālos Lielbritānijā, Latvijā un citur pasaulē, uztur ciešas saites un draudzējas ar līdzīgi domājošiem teātriem. BMT ir Latviešu teātru apvienības Lielbritānijā un Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienības (PLATS) dibinātājs.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt