Aktuāli

2019.gada 9. oktobrī plkst.14:00 VEF Kultūras pilī Lielajā zālē norisināsies Rīgas mūzikas novirziena skolu koncerts „RĪGAS CRESCENDO”. Koncertā piedalīsies skolēni, skolotāji un absolventi no Rīgas vispārizglītojošajām skolām ar padziļinātu mūzikas apguvi: Rīgas 6. vidusskolas, Rīgas 45. vidusskolas, Rīgas 88. vidusskolas, Rīgas mūzikas vidusskolas.

Koncerta nosaukumam izvēlēts mūzikas apzīmējums crescendo, kas tulkojams, kā pakāpeniski izaugot, asociējās ar pakāpenisku skolēnu attīstību.   

Mūzikas profesionāli orientētā virziena programma, vai mūzikas novirziena skolu programma, ir pamatizglītības programmas īpašais veids, kura saturs atklājās Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tradīciju saglabāšanas veicināšanā, apvienojot skolēnu pamatizglītības, kultūrizglītības, pilsoniskās stājas attīstības sekmēšanu, pilnveidojot zināšanās, kompetences un attieksmes latviešu un citu tautu kultūrā, tradīciju apzināšanā un pārmantošanā, veidojot pamatu tālākai, tai skaitā arī muzikālajai izglītībai. Programmas īstenošanas pirmsākumi Rīgas skolās meklējami 20. gadsimta sešdesmitajos gados.  

Organizatori secina, ka sabiedrībai vienlīdz svarīgi būtu: gan profesionālie atskaņotājmākslinieki, gan muzikāli labi izglītoti mūzikas mīļotāji, kuri labi saprot mūzikas valodu un labprāt klausās, atbalstot gan populārās, gan akadēmiskās mūzikas atskaņotājmāksliniekus koncertos un ierakstos. Turklāt, mūzikas mīļotāju vidū ir spilgtākie, motivētākie cilvēki, kuri, apgūstot pamatus vispārizglītojošajā skolā, varētu turpināt mūzikas izglītību nākamajā izglītošanās pakāpē, kā arī būt pieprasīti darba tirgū.

"Mūzikas izglītība var iekvēlināt bērna iztēli vai arī kaislību pilnu dzīvi. Ja jūs dāvināt bērniem jaunu pasauli izpētei, izaicinājumi un iespējas ir bezgalīgas. Mūzikas izglītība nevar būt dažu veiksminieku privilēģija, tai jābūt katra bērna pasaules sastāvdaļai. Kopējā muzicēšanā veicināti izglītošanās, tradīciju saglabāšanas un integrācijas mērķi,"- uzskata koncerta dalībnieki.

Koncertā skanēs gan akadēmiskā mūzika, gan tautas mūzikas pārlikumi, gan džeza, rok un pop stila instrumentālā un vokālā mūzika.

Organizē: Biedrība „Jaunatnes kultūras un estētiskās audzināšanās asociācija”

Drukāt sadaļu