Aktuāli

Rīgas svētku ietvaros, atzīmējot Baltijas valstu simtgadi un Baltijas valstu sadraudzību, to galvaspilsētu – Rīgas, Tallinas un Viļņas – orķestri apvienojušies koncertprogrammā “Simtgades skaņas”. 

Šogad aprit 25. gadadiena kopš Rīgas, Tallinas un Viļņas sadarbības līguma parakstīšanas. Šajā laikā norisinājies aktīvs, veiksmīgs un kopīgs darbs un pieredzes apmaiņa pilsētu attīstības un izaugsmes veicināšanā. Stiprinot un atzīmējot pilsētu sadraudzību, “Simtgades skaņas” sniegs unikālu iespēju dzirdēt un redzēt Tallinas kamerorķestra, Viļņas pilsētas Sv. Kristofera kamerorķestra un Orķestra “Rīga” saspēli uz vienas skatuves:

  • Rīgā, VEF Kultūras pilī, 2018. gada 18. augustā,
  • Tallinā, Brīvības laukumā, 2018. gada 25. augustā,
  • Viļņā, Katedrāles laukumā, 2018. gada 2. septembrī.

Koncerta pirmajā daļā Viļņas kamerorķestris, Tallinas kamerorķestri un Orķestris “Rīga” uzstāsies ar atsevišķām programmām. Koncerta otrajā daļā apvienosies vienā orķestrī, simboliski veidojot asociācijas ar Baltijas valstu vienību, un atskaņos gan Baltijas valstu autoru darbus, gan Djūka Elingtona (Duke Ellington) svītu džezbendam un orķestrim “Nakts būtne” (Night Creature).

Koncertā piedalās:
Orķestris RĪGA
VIĻŅAS PILSĒTAS SV. KRISTOFERA KAMERORĶESTRIS (Vilnius Municipality St. Christopher Orchestra/Šv. Kristoforo Kamerinis Orkestras)
TALLINAS KAMERORĶESTRIS (Tallin Chamber Orchestra/Tallin Kammerorkester)

-----

Tallinas kamerorķestris un tā mākslinieciskais vadītājs un diriģents Risto Josts ir guvis atpazīstamību ne vien Igaunijā, bet arī Eiropā un visā pasaulē. Kamerorķestri 1993. gadā dibināja Tonu Kaljuste. Kamerorķestris izceļas ar mākslinieciski pilnīgām programmām, stilam atbilstošu spēli un spēcīgu improvizācijas prasmi, tā mūziķi ir profesionāli stīgu instrumentālisti, kuri regulāri uzstājas un muzicē kā solisti un kamermūziķi.

Viļņas pilsētas Sv. Kristofera kamerorķestris dibināts 1994. gadā un tā ilggadējs vadītājs bijis Donatas Katkus, no kura māksliniecisko vadību tikai šajā gadā pārņēmis jaunais diriģents Modestas Barkauskas. Stilistisks universālums, profesionālisms un mākslinieciskā izdoma ir vārdi, kas raksturo šo kolektīvu. Tas guvis atpazīstamību kā “baroka orķestris” un retu partitūru atdzīvinātājs, taču kamerorķestra repertuārs iekļauj arī lietuviešu un mūsdienu mūziku.

Orķestris RĪGA ir 1972. gadā dibināts Rīgas domes orķestris, kura koncertu auditorija aptver plašu klausītāju loku – gan džeza un popmūzikas cienītājus, gan akadēmiskās un garīgās mūzikas mīļotājus. Orķestris ieguvis Latvijas Lielās Mūzikas balvu kategorijā “Par izcilu sniegumu gada garumā” 2017. gadā, Skatītāju simpātiju balvu par 2016. gada Pavasara festivāla WINDSTREAM Atklāšanas koncertu “Merkūrijs uz Mēness” un Latvijas Televīzijas gada balvu „Kilograms kultūras” 2012. gadā par orķestra 40 gadu jubilejas Galā koncertu „Mūzika iedvesmai”. 

Kopš 2010. gada rīko Pavasara festivālu WINDSTREAM, kas guvis lielu rīdzinieku atsaucību, savukārt ar 2017. gadu  novembrī tiek piedāvāts Latvijas simtgadei veltīts festivāls “Trīs Zvaigznes”.

Organizē: Orķestris “Rīga” un VEF Kultūras pils

Drukāt sadaļu