Ziņas

Deju kolektīva “Mana Rotaļa” vadītāja Dace Adviljone – puse mūža dejā!

30.aprīlī apaļā jubilejā sirsnīgus, bet šoreiz virtuālus apsveikumus saņem Dace Adviljone - Latvijas dejotāju saimē labi zināma kā Latvijas skolu jaunatnes Deju svētku virsvadītāja, Aijas Baumanes audzēkne, horeogrāfe, vidējās paaudzes deju kolektīva - “Mana Rotaļa” – mākslinieciskā vadītāja, bet vēl pavisam nesen Latvijas simtgadē tapušās vērienīgās, plašu atzinību un apbalvojumus guvušās deju lielizrādes “Abas  malas” horeogrāfe.

Šķiet, jau piedzimstot, šūpulī Dacei līdzi tika dota dejas mīlestība, tāpat arī gan dejotājas, gan horeogrāfes talants, galu galā arī dzīves pamats, bet pāri visam milzīga apņēmība un spēks kā deju skolotājai turpināt dejas pēctecību gan savā, gan nākamajās paaudzēs, sniedzot laimi dejot saviem audzēkņiem – TDA “Zelta sietiņš” bērniem un jauniešiem, un vidējās paaudzes deju kolektīva “Mana Rotaļa” dejotājiem.

Dacei dzīvē ir veicies – augt pareizā laikā un nokļūt pareizā vietā, lai būtu kopā, mācītos un strādātu ar izcilām personībām. Ugunīgs temperaments un dzīvesprieks Dacei iekodēts, savulaik dejojot TDA “Rotaļa” pamatsastāvā pie izcilās latviešu deju skolotājas, baletdejotājas un horeogrāfes Aijas Baumanes. “Rotaļā” Dace dejoja laikā, kad tapa lielākā daļa Latvijas dejotāju iemīļoto Aijas Baumanes horeogrāfiju, kas joprojām tiek izdejotas ikvienos deju svētkos. Bet jau no bērnības “Zelta sietiņā” Dace bijusi klāt, kad tapa lielākā daļa “Zelta Sietiņa” deju un deju uzvedumu, kurus radīja viņas mamma Baiba Šteina.

Bet tagad Dace pati rada  - deju horeogrāfijas un Latvijā nozīmīgus deju notikumus. Dace izveidojusi ap 50 horeogrāfiju, viņai uzticēts arī IX, X un XI Latvijas skolu jaunatnes Deju svētku virsvadītājas gods, bet 2018.gadā tapusī deju lielizrāde “Abas malas”, kas guvusi pulka atzinības vārdus un apbalvojumus, ir arī Daces radošā gara auglis un reizē arī viens no spilgtākajiem viņas dejotāju piedzīvojumiem. Veidojot Latvijas simtgades vienu no centrālajiem pasākumiem, Dace sadarbībā ar dažādu žanru horeogrāfiem un multimediju māksliniekiem un režisoriem radīja visaugstāk starptautiskā līmenī novērtētu kultūras notikumu. “Abas malas” radošā komanda pierādīja sevi kā spēcīgu spēlētāju Latvijas kultūras vidē, kas nākotnē viennozīmīgi kvalificējas uz grandiozāko Vispārējo latviešu dziesmu un Deju svētku veidošanu.

Tā dejotāji par Daces darbu:
“Dacei rūp jaunu deju horeogrāfiju veidošana, jaunu deju uzstādīšana un pareizu deju soļu izdejošana, kur dejotāji izprot dejas būtību un stāstu, lai veidotu attiecību un aktiermākslas piepildītu dejas sniegumu. Dace strādā ar pilnu atdevi katrā mēģinājumā un sagaida to pašu no dejotājiem. Viņai ir svarīga motivācija, kāpēc dejotājs ir deju zālē.”

“Dace ir pilna enerģijas, spēka un radošuma. Viņa ir īsts nemiera gars. Dace ir dzīvespriecīga un smaidīga, tai pat laikā stingra un prasīga. Viņa panāk ieplānoto dejas rezultātu un pati izjūt par to prieku un labi paveikta darba sajūtu. Dace sagaida atdevi no dejotājiem un viņai ir svarīgs saliedēts kolektīvs, lai katrs dejotājs tajā labi justos.“

Šajā laikā, kad jubileju nevaram atzīmēt ar skaistiem koncertiem Daces Adviljones dejotāju pulkā un uz skatuves, VEF Kultūras pils un viņas kuplā dejotāju saime vēl attālinātus, bet tikpat sirsnīgus nerimstoša rotaļīguma, dzirkstoša prieka un radošuma vēlējumus turpmākajos 50 gados!

 

Drukāt sadaļu