Aktuāli

Bēdu un bezcerības nomākto tautu Priesteris dziedē ar Dzīvo ūdeni. Pienāk brīdis, kad ļaužu vidū sāk briest aizdomas, tomēr Māceklis nešaubīgi tic gan Priesterim, gan Dzīvā ūdens spēkam. Tad ierodas divas sievietes - Priestera mīļotā Laine un viņu abu meita Ildze. Turpmākie notikumi dzīves sagriež negaidīti un negribēti.Varoņiem nākas uzdot sev jautājumu - vai cēlu mērķu labā pastāv “baltie meli” un vai kādam iespējams paredzēt, ko tie atnesīs sev līdzi?

Teātra studija “Haritas” šo Māras Zālītes 1986.gadā dzejā uzrakstīto lugu, kuru autore nodēvējusi gan par drāmu, gan traģisku poēmu, saredz kā aktuālu šim mūsu kopējam laikam un iestudē kā muzikālu poēmu-veltījumu Latvijas simtgadei.

Režisore - Dace Liepeniece, komponiste - Laima Ivule.

HARITAS - grieķu mitoloģijas dievietes, kas iemieso labestīgo, priecīgo un mūžīgi jauno dzīves sākumu. Tās apveltītas ar skaistumu un māksliniecisko spēku. (Mitoloģijas enciklopēdija)

Izvēlēto nosaukumu cenšas attaisnot kopš 2004.gada. Visvairāk spēlētās un sirdij tuvākās  izrādes - Muzikāla mistērija M.Māterlinks “Māsa Beatrise”, groteska ar dziesmām un dejām G.Priede “Aivaru gaidot”, L.Stumbre “Četras īsas lugas”, A.Čehovs "Trīs māsas" .

Daudzkārt piedalījušies teātra festivālos "Hepenings" Gulbenē,  "Laipa" Jēkabpilī,  "Te un nekur citur" Liepājā,  "Spēlesprieks" Limbažos.

 

Organizē: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde

Drukāt sadaļu