Aktuāli

Koncerts „Ziemas stāsti” turpina RLB bērnu vokālā ansambļa “Knīpas un Knauķi” 2011. gadā uzsākto tradīciju muzicēt akustiskā skanējumā ar akustiskiem instrumentiem, aicinot uz kopīgu muzicēšanu arī savus domubiedrus - Rīgas bērnu vokālos ansambļus “Momo”, “Poppy”, “Tu un es”, kā arī profesionālus mūziķus un māksliniekus. Koncertā  “Ziemas stāsti” VEF Kultūras pils Lielajā zālē uzstāsies bērnu vokālie ansambļi, kas savu skatuvisko un muzikālo varēšanu ar labiem rezultātiem apliecinājuši konkursā “Balsis 2018”.

Koncerta programmā plānots iekļaut trīs latviešu autoru mūzikas darbus. Apjomīgākais no tiem ir komponista Ērika Ešenvalda jaundarbs, 5 dziesmu cikls “Ziemas stāsti” ar Ineses Zanderes, Pētera Brūvera, Artūra Cīruļa un Jāzepa Osmaņa vārdiem, kas piedzīvoja savu  pirmatskaņojumu un līdz šim arī savu vienīgo atskaņojumu 2016.gada 11.decembrī RLB Zelta zālē “Knīpas un Knauķi” 45.sezonas Ziemassvētku koncertā. Šis cikls ir īsts meistardarbs un būtisks ieguldījums bērnu vokālo ansambļu repertuāra kvalitatīvā paplašināšanā. Programmā tiks atskaņotas arī šobrīd koru un vokālo ansambļu vidē populāro autoru Andra Sējāna un Lauras Jēkabsones kompozīcijas un latviešu tautas dziesmu apdares.

“Ziemas stāsti” tiek veidots kā koncertuzvedums, kur stāstnieces lomā iejutīsies Kristīne Zadovska.

Koncertā piedalīsies arfiste Ieva Šablovska, soprāns Laura Štoma, baritons Gustavs Melbārdis, koncertorganizācijas Ave Sol koklētāju ansamblis “Cantata”, kultūras un atpūtas centra Imanta koklētāju ansamblis “Raksti“.

Scenogrāfijas autore Estere Betija Grāvere, horeogrāfe Sanita Sējāne, mākslinieciskā vadītāja Jonita Štoma.

Organizē: VEF Kultūras pils

Drukāt sadaļu