Aktuāli

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā VEF Kultūras pils Kamerzāli pieskandinās koncerts “Brīnišķīgais sapnis”! Tajā uz vienas skatuves kopā uzstāsies pieredzējuši akadēmiskās mūzikas pārstāvji un jaunie mākslinieki, kuri ir tikai vēl pašā  savu muzikālo gaitu sākumā.

Koncertu atklās Pāvula Jurjāna mūzikas skolas 4. kokles klases audzēkne ALEKSANDRA PUČKOVA (ped. Anda Eglīte), kura sevi nākotnē saskata kā mūziķi vai mūzikas skolotāju. Viņai šis koncerts ir īpašs notikums, jo tā būs pirmā reize, kad Aleksandra uzstāsies kopā ar pieaugušajiem mūziķiem. Aleksandra atzīst, ka, esot uz skatuves, viņa aizmirst uztraukumu un izbauda to, ko dara. Viņa muzicēšanu uzskata par veidu, kā pastāstīt par sevi.

Apmeklētājus priecēs Rīgas Doma kora skolas vokālās nodaļas audzēkņi (ped. Valda Dzene), to starpā 1. vietas un labākā soprāna speciālbalvas Starptautiskajā Giulio Perroti vokālistu konkursā Vācijā, Ueckermuendē (2017. gadā) ieguvēja KATRĪNA PAULA FELSBERGA. Mācības Rīgas Doma kora skolā Katrīna Paula uzsāka 2006.gadā, un šobrīd tās turpina kordiriģēšanas un akadēmiskās dziedāšanas nodaļās.

Koncertā piedalīsies arī starptautisku atzinību guvusī koklētāja LĪGA GRIĶE. Viens no spilgtākajiem Līgas sasniegumiem ir uzvara starptautiskajā konkursā "London Grand Prize Virtuoso", kur, iesūtot video ierakstus ar savu programmas atskaņojumu, piedalījās mūziķi no visas pasaules! Līga uzskata, ka būt mūziķim ir liela atbildība, un, Līgasprāt, viņa ir vēl tikai pusceļā uz šo statusu. Šis koncerts ir pirmā reize, kad Līgu bijusī pasniedzēja lūgusi viņu aizvietot, tādēļ koklētājai ir jo īpašs gods uzstāties. 

Koncertā būs iespēja baudīt arī pianistes, Latvijas Lielās mūzikas balvas par gada spilgtāko debiju 1994. gadā ieguvējas LIENES CIRCENES sniegumu gan solistes statusā, gan kopā ar jaunajiem vokālistiem no Rīgas Doma kora skolas. Liene ir uzvarējusi vairākos starptautiskos konkursos Ukrainā, Polijā, Francijā un Anglijā, tostarp kļuvusi par 7. Eirovīzijas jauno izpildītāju konkursa laureāti (1994. gadā).

 

Organizē: VEF Kultūras pils  

Drukāt sadaļu