Aktuāli

VEF Kultūras pils vēlas sarūpēt lielisku dāvanu bērnu un jauniešu auditorijai, uzaicinot uz Latviju vienu no pēdējā laika inovatīvākajām muzikālajām izrādēm Nutcracker and I (Riekstkodis un es), kas ir oriģināla dzīvā mūzikas izpildījuma, horeogrāfijas, animācijas un sarežģītu jauno tehnoloģiju sintēze.
Izrādes veidotāja, Rumānijā dzimusī britu pianiste Aleksandra Dariesku (Alexandra Dariescu) izrādē atveido mazu meiteni Klāru, kura vēlas sasniegt savu sapni - kļūt par pianisti. Stāstu muzikāli ilustrē brīnišķīgā Pētera Čaikovska mūzika no baleta Riekstkodis. Izrādes Nutcracker and I stāstā ir daudz kopīga ar  Čaikovska Riekstkoža sižetisko līniju, jo abi šie darbi mūs aicina izmantot iztēli, cerēt, strādāt un nekad nepadoties, apliecinot to, ka brīnumi notiek tad, ja esi neatlaidīgs un patiess savās sirds domās un cerībās.
Pēc pirmizrādes, kura ar milzīgiem panākumiem norisinājās Londonas prestižajā Barbikana centrā 2017. gada decembrī, māksliniece ar šo izrādi devusies pasaules tūrē, uzstājoties Eiropā, Austrālijā, Arābu Emirātos un citur.  
 
Izrādē uz skatuves atrodas flīģelis, kuru spēlē pati Dariesku un balerīna Dezirē Belanteina  (Désirée Ballantyne), kura uzstājas aiz caurspīdīga, gandrīz neredzama auduma  ekrāna. Uz šī ekrāna tiek projicēti  digitāli animācijas tēli, kas dejo kopā ar balerīnu un rada pārsteidzoši dzīvu un reālu klātbūtnes efektu, pateicoties balerīnas meistarībai un tehnoloģiju spējai  precīzi nokopēt balerīnas kustību trajektoriju un sinhronizēt deju soļus ar animēto varoņu kustību reālajā laikā.
Animācijas tēlus veidojusi viena no progresīvākajām kompānijām mūsdienu mūzikas biznesā - organizācija  Yeast Culture. https://yeastculture.org
Nutcracker and I  izmantoto tehnoloģiju kvalitāte ir tik pārsteidzoša,  ka, skatoties izrādi, klātesošajiem ir sajūta - animētie tēli ir patiesi dzīvi. Stāsta pamatā ir lieliskā krievu mūzikas klasiķa Pētera Čaikovska slavenā baleta Riekstkodismūzika. VEF Kultūras pilī, 2019.gada 31.janvārī paredzētas divas izrādes, radot iespēju 1600 ( VEF KP Lielajā zālē ir 800 sēdvietas) lielai auditorijai iepazīt šo inovatīvo mākslas darbu. 
 

Video

Organizē: VEF Kultūras pils

Drukāt sadaļu