Ziņas

VEF Kultūras pils augustā atklāj koncertsezonu un izziņo rudens koncertus

2020.gada 13. augustā plkst. 19.00 ar VEF JAZZ CLUB džeza mūzikas koncertu “Bila Evansa iedvesmotie” VEF Kultūras pils sāks 2020./2021.gada koncertu sezonu un līdz ar to atsāks arī klātienes koncertu un pasākumu norisi, bet jau 22. septembrī uz VEF Kultūras pils Lielās zāles skatuves džeza kluba atmosfērā skatītāji varēs baudīt Latvijas džeza mūzikas pēdējā laika spilgtāko ‘vārdu’ sniegumu  - dzirdēsim “Trio Auziņš • Čudars • Arutyunyan”, kas klausītājiem pirmo reizi dzīvajā izpildījumā atskaņos savu jauno 2020.gada pavasarī tapušo un albumā ieskaņoto programmu.

13. augusts: BILA EVANSA IEDVESMOTIE 

Bils Evanss bija amerikāņu džeza pianists un komponists, kura impresionistiskās harmonijas, inovatīvās džeza tradicionālā repertuāra interpretācijas un dziedošo melodisko līniju vieglums daiļoja džeza mūzikas skatuvi teju 30 gadus. Grammy balvai nominēts 31 reizi, no kurām balvu ieguvis 7 reizes. Atstājot nozīmīgu iespaidu ne tikai uz džeza mūzikas žanru, bet arī uz džeza sabiedrību un klausītājiem, Evanss savas pēdējās notis mums dāvāja 1980. gadā, taču tās nebeidz skanēt vēl mūsdienās. Godinot izcilā pianista daiļradi, latviešu mūziķi veido programmu, kurā skanēs daļa no komponista skaistākajām kompozīcijām.

Koncertā piedalās: dziedātāja Evilena Protektore, pianists Krists Saržants un kontrabasists Toms Poišs, bundzinieks Kaspars Kurdeko.

Evilena Protektore
Džeza dziedātāja no Latvijas, Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas maģistrantūras absolvente, kur tagad pasniedz džeza vokālu. Pavadīja gadu, studējot Itālijā, Santa Cecilia valsts konservatorijā pie profesores Maria Pia de Vito, un pusgadu Hanoverē pie dziedātājas Romy Camerun. Evilena ir piedalījusies vairākos festivālos — Pori Jazz (Somija), Limassol Jazz (Kipra), Live in Blue Bay (Ukraina), konkursos: Riga Jazz Stage (Latvija), Nomme Jazz (Igaunija) un ir Grand Prix ieguvēja konkursā Jazz Voices 2014 (Lietuva). 2016. gadā Evilena saņēma Nika Gothama (Nic Gotham) balvu par ieguldījumu Latvijas džeza mūzikā un dzīvē. Dziedātāja ir dziedājusi ar tādiem mūziķiem kā Lynn Seaton (ASV), Rob Duguay (CA), Inga Bērziņa (Latvija), Serge Junior Robinson (Lielbritānija), Tommaso Troncon (Itālija), Fil Straughan (Lielbritānija), Andreas Stefanou (Kipra), Andreas Rodostenos (Kipra), Nicolas Tryphonos (Kipra), Leonid Nesterov (Kipra), Tie Pereira (Brazīlija), Aviv Kohen (Izraēla), Gilad Abro (Izraēla), Anne Geertsen (Dānija), Onur Mulayim (Turcija), Gianmarco Tommai (Itālija), Federico Santoni (Itālija), K-Trio (Nīderlande), Ori Dakari (Izraēla) un daudziem citiem. Kopš 2005. gada Evilena Protektore ir grupas Pieneņu Vīns vokāliste, komponiste un līdere, kopā ar šo sastāvu piedalījusies vairākos festivālos un projektos un jau ir vērienīgi pieteikusi sevi valsts mēroga pasākumos. Kopš 2015. gada Evilena ir arī grupas Jazzatomy komponiste un vokāliste. Evilena aktīvi sadarbojas ar Latvijas vadošajiem džeza mūziķiem un piedalās projektos ar vairākiem bigbendiem un citiem kolektīviem. Bez visām muzikālajām aktivitātēm viņa ir arī vienīgā Latvijas džeza žurnāla JAZZin.lv līdzveidotāja, žurnāliste un producente.

Krists Saržants
Latviešu komponists un pianists, kurš smēlies iedvesmu klasiskajā, džeza un filmu mūzikā. Mācījies klasisko un džeza klavierspēli, kā arī kompozīciju pie Raimonda Petrauska, Madara Kalniņa, Søren Møller, Kenneth Dahl Knudsen, Tuomo Uusitalo, Andra Dzenīša un Kārļa Vanaga. 2018. gadā Krists tika nominēts Nika Gothema balvai par ieguldījumu Latvijas džeza mūzikā un sabiedrībā, kā arī pārstāvēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju prestižajā un lielākajā starptautiskajā IASJ (International Association of Schools of Jazz) džeza mūzikas konferencē Vīlandē, Igaunijā. Koncertējot Latvijā, Igaunijā, Dānijā, Vācijā, ASV un citās valstīs, Krists ir sadarbojies un studējis pie tādiem māksliniekiem kā Etienne Charles (ASV), Simon Toldam (DK), Lorenz Kellhuber (DE), Michael Arbenz (CH), Yacine Boularès (ASV), Rob Duguay (ASV) un daudziem citiem. Viņa ieraksti tika prezentēti lielākajā Eiropas džeza gadatirgū “Jazzahead! 2017” un iekļauti oficiālajā kompilācijas albumā “Jazz in Latvia 2018” un “Jazz in Latvia 2020” prezentējot labākos džeza mūzikas ierakstus valstī. 2019. gadā Krists ar savu kvintetu atklāja TEDx konferenci Rīgā, Latvijas Nacionālās Bibliotēkas “Ziedoņa zālē” un 2020. gada maijā izdeva savu debijas albumu “Then And Now”.

Toms Poišs
Viens no aktīvākajiem un pamanāmākajiem Latvijas basistiem, šobrīd regulāri uzstājas un piedalās visdažādāko žanru projektos, tostarp ar tādiem māksliniekiem kā Donu, Astro'n'Out, Elzu Rozentāli, Daumantu Kalniņu, Mārtiņu Braunu un Raimondu Paulu. Spēlējis gan basģitāru, gan kontrabasuarī City Jazz Big Band, Latvijas Radio Big Band, kopā ar Niku Gothamu, DJ Monsta un Laimu Jansoni. Piedalījies arī dažādās izrādēs un TV raidījumos. Kopš 2016. gada darbojas arī kā Ventspils Mūzikas vidusskolas basa un ansambļu pasniedzējs. JVLMA un RDKS Džeza nodaļu absolvents, mācījies arī Igaunijas Teātra un Mūzikas akadēmijā pie Taavo Remmel. 

Kaspars Kurdeko
Bundzinieks, perkusionists un komponists, studējis Amsterdamas Mūzikas konservatorijas Džeza nodaļā. Manhetenas mūzikas skolā Ņujorkā apguvis sitamo instrumentu spēli un kompozīciju, studējot pie tādiem džeza mūzikas lietpratējiem kā Džons Railijs, Henrijs Kouls, Deivs Lībmans, Ari Honigs, Teo Blekmans un Deivs Duglass.

Viņa dibinātais džeza kvartets DekoMotion atzīts par labāko ansambli starptautiskajā konkursā Keep an Eye Jazz Award 2010 Nīderlandē, savukārt pats mūziķis tajā ieguvis labākā izpildītāja balvu.

Kaspars Kurdeko aktīvi darbojas dažādos starptautiskos un pašmāju projektos, tostarp Baltijas valstu džeza mūziķu grupā Tree Stones un trio KlusiKlusi, uzstājies festivālos un koncertos Latvijā, Dienvidkorejā, Francijā, Vācijā, Portugālē un citviet.

Ņujorkas radoši piesātinātajā vidē pavadītais laiks ir veidojis mūziķa rokrakstu, kurā nolasāma dažādu mūzikas un mākslas stilu ietekme. Bundzinieku raksturo jūtīga saspēle ansamblī un enerģiski virmojoša, patiesa un jēgpilna muzikālā mijiedarbība.

Kaspars Kurdeko komponējis mūziku kinofilmai Kriminālās ekselences fonds, modernās dejas izrādei Divotne ar Rūtas Pūces un Annas Novikovas horeogrāfiju un laikmetīgā baleta viencēlienam Tikko Elzas Leimanes horeogrāfijā. Viņš ir arī Etno ārtroka grupas Bur Mani albuma Tālu Tālu mūziķis un kompozīciju autors.

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/82460

 

22. septembris: Trio AUZIŅŠ • ČUDARS • ARUTYUNYAN

Trio AUZIŅŠ • ČUDARS • ARUTYUNYAN ir laikmetīgās džeza mūzikas trio no Rīgas.
Visi trīs būdami pieredzējuši un starptautiski atzīti mūziķi džeza jomā, trio tiecas veidot skaņu pasauli, kas stāv pāri žanriem, par pamatu izmantojot enerģiju, emocijas un iztēli rosinošas idejas un konceptus.
Lai gan kolektīvā brīvā improvizācija ir svarīgs trio daiļrades elements, puišu interese klasiskās mūzikas kompozīcijā sniedz grupas improvizācijām labi konstruētus rāmjus spontanitātei un rotaļīgai saspēlei. Lai gan liela uzmanība tiek pievērsta skaņas radīšanai, izmantojot nekonvencionālās tehnikas jeb extended techniques un elektronikas, visi trīs, būdami latvieši, nāk no bagātas kormūzikas tradīcijas, tādējādi grupas daiļrade vienmēr saglabā melodiskumu un ir cieši saistīta ar cilvēka balsi.

2018. gadā grupa izdeva savu pirmo albumu “Baltic”, kurš ieguvis mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons 2019” kā gada labākais džeza mūzikas albums. 2020. gadā trio sadarbībā ar ierakstu kompāniju “Jersika Recordsizlaida savu otro albumu “The Maze”.

Koncertā piedalās: Kārlis Auziņš (saksofons), Matīss Čudars (ģitāra), Ivars Arutjunjans (bungas).

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/82188


VEF JAZZ CLUB turpmākie koncerti           
6. oktobrī pili kopā ar savu kvintetu apciemos zviedru vokāla akrobāte Īrisa Bergkranca (koncerts pārcelts no 07.04.2020.), savukārt 2. novembrī pils Lielo zāli piepildīs leģendāro Hammond ērģeļu skaņas “Raphael Wressnig & Latvian Groove” izpildījumā (k
oncerts pārcelts no 29.04.2020.).

Visi koncerti notiks uz VEF Kultūras pils Lielās zāles skatuves, omulīgā kluba atmosfērā ar bāru, pie galdiņiem.

VEF JAZZ CLUB koncertu cikls kā tradīcija tika aizsākta 2018.gadā. VEF džeza mūzikas frekvencē koncerti notiek uz pils Lielās zāles skatuves, kur radīta īpaša kluba atmosfēra. Šogad klausītājiem ar Rīgas domes un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu tiek piedāvāti seši pasākumi ar augsti kvalitatīvu pašmāju un ārzemju mākslinieku sniegumu.

 


  

Drukāt sadaļu