Ziņas

30.aprīlī “COME PRIMA” MŪZIKAS PUSSTUNDĀ – BRĀĻI PETRAUSKI

Kamermūzikas koncertu un sarunu cikls “COME PRIMA” piedāvā īpašus koncertus no VEF Kultūras pils Lielās zāles portālā LSM.lv.

Šobrīd ir tāds laiks, kad kultūru varam baudīt tikai internetvidē, tāpēc svarīgi, lai tajā gūstam iedvesmu un prieku. VEF Kultūras pils aizsāktais Kamermūzikas koncertu un sarunu cikls “Come prima” augstā audiovizuālā ieraksta kvalitātē piedāvā klausītājiem izbaudīt iedvesmojošu mākslinieku muzicēšanu un viņu stāstus par spēlēto no VEF Kultūras pils Lielās zāles skatuves. Īpaša atmosfēra, lielisks ieraksts, laikmeta noskaņa un mākslinieku personiskie stāsti padara kamermuzicēšanu baudāmu katram atpūtas mirkļos savās mājās.

Otrajā digitālajā koncertierakstā no VEF Kultūras pils Lielās zāles piedāvājam baudīt brāļu Oskara un Raimonda Petrausku spilgto un daudzkrāsaino priekšnesumu, kas no 30.aprīļa ir pieejams sabiedrisko mediju portālos replay.lv un LSM.lv, kā arī VEF Kultūras pils Youtube kontā.

Starptautiski atpazīstamie Latvijas mūziķi – pianists Raimonds Petrauskis un  saksofonists Oskars Petrauskis “Come Prima” ciklam sagatavoto koncertprogrammu raksturo šādi: “Programmas idejas centrā ir vairāki aspekti –  kā mēs varam piepildīt šo laiku, kamēr mēs gaidām, jo laiks apstājas… Apcere, gaidīšanas mūzika, ilgošanās, pieminēšana un būšana kopā ar visiem… mūsu izvēlētā mūzika sasaucas ar šo.

Klātesošs elements līdzās laikam ir daba un jūra kā nezināmā, neaptveramā simbols…
Lai vai kā – “Pulkstenis iet”, neatkarīgi no mums.”

Koncertprogrammā skanēs Gijas Kančeli, Komitasa un Ērika Ešenvalda mūzika, līdzās mijoties latviešu tautas melodijām un mūslaiku simbolu Maikla Džeksona un Līvu mūzikas krāsām un ritmiem.

SKATĪTIES KONCERTU

Pirms atskaņošanas koncertzālēs, kamermūzika vairāk nekā 100 gadus tika spēlēta galvenokārt mājās, tādēļ koncertu cikla “Come prima” nosaukumā likts mūzikas termins itāļu valodā: kā iepriekš, kā sākumā. Tā ideja ir atgriezties pie mājas muzicēšanas pirmsākuma, radīt atbrīvotu un mājīgu gaisotni, kurā norit sarunas un muzicēšana draugiem. Sadarbībā ar Latvijas Radio 3 "Klasika" organizētie koncertu cikla pasākumi jau guvuši publikas atsaucību, VEF kultūras pils atjaunotajā Kamerzālē iedibinot jaunu, iepriekš nebijušu kamermuzicēšanas tradīciju un piesaistot kamermūzikas pasaulei jaunus interesentus.

Drukāt sadaļu