Studijas

Tautas lietišķās mākslas studija SAULE

Nozare Studijas
Kolektīva vadītājs/-i Juris Tumulkāns
Tālrunis 29416315
Nodarbību vieta VEF Kultūras pils | Ropažu iela 2, Rīga
E-pasts juris.tu@inbox.lv

VEF Kultūras pils keramikas Tautas lietišķās mākslas studija „Saule” dibināta 1961. gadā. Studijas darbības galvenais uzdevums arvien ir latviešu tautas tradīciju kopšana, attīstīšana un radoša interpretācija. Studijas dalībnieki piedalījušies daudzās gan republikāniskajās, gan Rīgas pilsētas, gan VEF Kultūras pils izstādēs, kā arī starptautiskos pasākumos – izstādēs un tautas mākslas festivālos un gadatirgos, kas sekmējis studijas autoru darbu nokļūšanu dažādās pasaules malās privātajās kolekcijās.  

TLMS “Saule” vienmēr ir ļoti aktīva un radoša izstāžu darbība: rīkotas sadarbības izstādes:  „Vēl būs vasara”, - „Cālis” batikā”, arī pavasara saulgrieži un Lieldienas allaž sagaidītas ar izstādēm, tādām kā „Pavasaris ceļ spārnos”,  „Vējš matos” u.c., kā arī Valsts svētku svinības VEF Kultūras pilī nav iedomājamas bez Tautas mākslas izstādēm, var nosaukt izstādes „Lai top gaisma”, „No pūra lādes”, “Rudens ogles” u.c.

Atmiņā paliekošas un spilgtas ir jubilejas izstādes, tāda bija studijas 40 gadu jubilejas izstāde „Saules mirkļi” un 50 gadu jubilejas izstāde “Laimīgā stunda”, kas notika Sv.Pētera baznīcā kopā ar VEF Kultūras pils studijām “Varavīksne” un “Doma”. Un arī laikā, kad VEF Kultūras pils piedzīvo savu ilgi gaidīto renovāciju, studijas turpina radoši darboties un ar kopīgu izstādi “Pērļu zvejnieki”  NVO un k/c “Ritums” namā atzīmē radošās darbības 55. gadskārtu.   

Studijas dalībniekiem nosaukums „Saule” ir allaž atgādinājis par mērķi, veidot gaismas un mīlestības caurstrāvotus darbus, jo arī latviešu tautas dziesmas taču sauc par „Saules dainām”.

Drukāt sadaļu