Aktuāli

Dejas izrāde par mīlestību un kaisli.

Džakomo Kazanova. Viņu mīlēja un ienīda, nodeva un nolādēja. Viņu apskauda un viņu apbrīnoja. Viņš – 18. gs. kaislīgākais sieviešu valdzinātājs. Šo viņam veltīto iestudējumu var nodēvēt par pavasarīgu pārsteigumu visiem teatrāļiem, jo izrāde, tāpat kā pats Kazanova, jau ir iekarojusi tūkstošiem siržu ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Par to liecina arī laikraksta „Neatkarīgā Rīta avīze” korespondentes L. Dūmiņas atsauksme pēc izrādes apmeklējuma festivālā „Slāvu bazārs Vitebskā”: „Jau izrādes laikā publika vairākkārt aplaudēja Daugavpils teātra aktieriem un dejotājiem, taču pēc priekškara aizvēršanas tā, bravo saucieniem skanot, izpeldināja ansambli stāvaplausos.”

Izrāde – stāsts par cilvēku, kurš kļuva par leģendu. Dejas un plastikas valodā, ekspresīvas mūzikas un M. Cvetajevas dzejas vārsmu pavadījumā izrāde atklāj varoņa romantisko dvēseli, kura katru reizi spēja mīlēt patiesi un kaislīgi. Neskatoties uz visiem piespēlētajiem pārbaudījumiem, Kazanova mācēja skaisti dzīvot, meistarīgi spēlēt un neprātīgi jokot ar savu likteni.

Dejas izrāde „Kazanova. Henrieta. Venēcija.” ir iespaidīgs un dinamisks šovs ar vērienīgām dekorācijām un vizuālajiem efektiem. Uz skatuves zūd robeža starp dramatiskajiem aktieriem un teātra dejotāju trupu; kopā viņi rada vienotu māksliniecisko pasauli. Savukārt izrādes karnevāla maskas tika speciāli atvestas no Venēcijas – Kazanovas dzimtās pilsētas.

Horeogrāfe un libreta autore: Irina Saveļjeva

Izrādes mākslinieciskais vadītājs: Oļegs Šapošņikovs

Kostīmu mākslinieces un scenogrāfes: Inga Bermaka Apiaha un Agnese Leilande

Lomās: Miroslavs Blakunovs, Jeļizaveta Petrova, Jeļena Ņetjosina, Egils Viļumovs, Aleksandrs Komarovs

Dejotāji: Anna Sultanova, Anna Blakunova, Arturs Jackevičs, Svetlana Morozova, Māris Boka, Džeina Saulīte, Milena Savkina, Raimonds Paegle.

 

Krievu valodā

Ilgums: 1 stunda 15 minūtes

Vienā cēlienā

Vecuma ierobežojums: 14+

Video

Organizē: VSIA „Daugavpils teātris”

Drukāt sadaļu