Ziņas

Atvērta ikgadējā Mākslas dienu izstāde PĀRVĒRTĪBAS un mākslinieces Baibas Feoktistovas gleznu izstāde ZIEDOŠĀ

Līdz 18. jūlijam VEF Kultūras pils Izstāžu zālē un Vestibila abos stāvos ir skatāma ikgadējā Rīgas Tautas tēlotājas mākslas studiju “Mākslas dienu 2021” izstāde PĀRVĒRTĪBAS, savukārt VEF Kultūras pils Spoguļzāli līdz 15. jūlijam grezno mākslinieces Baibas Feoktistovas gleznu izstāde ZIEDOŠĀ.

Ik gadu Mākslas dienu izstādē satiekas septiņas Rīgas Tautas tēlotājas mākslas studijas.  Šī gada izstādes tēma ir PĀRVĒRTĪBAS – filozofiski un mākslinieciski ietilpīgs termins, kas visnotaļ sasaucas ar šī laika posma zīmēm un interpretējams arī kā: pār-vērtības.

Tautas glezniecības studijas “Ģilde” vadītājs Gustavs Filipsons saka: ”Mēs esam pārvērtības. Mūsu dzīve ir pārvērtības. Ir lietas, kuras varam tajās ietekmēt, un kuras nē. Māksla ir dimensija, kura maina mūsu sirdis pašā kodolā. Gan to, kuri to rada, gan to, kuri to vēro. Tā ir iespēja aktīvi piešķirt pārvērtībām noteiktu virzību. Tā ir mūsu brīvība.”

“Bez pārvērtībām nav attīstības, bez attīstības nav nākotnes. Pati dzīve ir nebeidzams gan prognozējamu, gan neparedzamu pārvērtību virknējums,” teic Tautas tēlotājas mākslas studijas „Kolorīts” vadītāja Vita Jurjāne, piebilstot: ”Lai ko mēs darītu, aiz mums paliks pārvērtību pēdas – mūsu raksts kopējā vēstures audumā.”

Savukārt, VEF Kultūras pils Tautas glezniecības studijas “Varavīksne” vadītāja Baiba Ābelīte uzskata: “”Pastāvēs, kas pārvērtīsies.” Daudzreiz citētais Raiņa teksts šobrīd šķiet aktuālāks kā jebkad. Cilvēkam nepieciešama gan informācijas, gan enerģijas apmaiņa, svarīga ir dalīšanās emocijās un pieredzē – tas viss mūs bagātina un padara par cilvēkiem.”

Izstāde PĀRVĒRTĪBAS sniegs iespēju atklāt šīs bagātīgās tēmas dažādos skatījumus gan glezniecības, gan tēlniecības darbos vairāk nekā 80 autoru sniegumā. Izstādē piedalās Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” Tautas glezniecības studija „Ģilde” (vadītājs Gustavs Filipsons), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” Tautas glezniecības studija „Grīva” (vadītājs Juris Ģērmanis), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centra „Imanta” Tautas glezniecības studija „Umbra” (vadītāja Agnija Ģērmane), Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” Tautas tēlotājas mākslas studija „Kolorīts” (vadītāja Vita Jurjāne), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils „Ziemeļblāzma” Tautas tēlotājas mākslas studija „Ziemeļblāzma” (vadītāja Tatjana Krivenkova), VEF Kultūras pils Tautas glezniecības studija „Varavīksne” (vadītāja Baiba Ābelīte) un VEF Kultūras pils Tautas tēlniecības studija „Doma” (vadītāja Vija Ilze Dzintare).

Izstādes iekārtotāja ir Baiba Sprance, asistente Tatjana Krivenkova, darbu fotogrāfe Eiženija Freimane.

Ar Rīgas pašvaldības atbalstu izstādi rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) un VEF Kultūras pils.

 

VEF Kultūras pils Spoguļzāli rotā mākslinieces Baibas Feoktistovas gleznu izstāde ZIEDOŠĀ, kas ir autores sestā personālizstāde. Košās un bagātīgās lielformāta gleznas attēlo sievieti, cildinot tās skaistumu. Krāšņos darbus caurvij sievietes identitātes tēma – brīžiem attēlojot tās kā mistiskas, iekārojamas būtnes, ar savu intriģējošo šarmu un neatkārtojamo personības starojumu, brīžiem – bērnišķīgi naivas, gaisīgas un trauslas, kā netveramas pasaku fejas.

Baiba Feoktistova rada darbus eļļas un akrila tehnikā, tiem pievienojot zelta foliju, kas kopā ar košām un kontrastējošām krāsu paletēm veido krāšņu un izteiksmīgu akcentu. Apgūstot juveliera profesiju pie Oļega Auzera, autore guvusi vērtīgu pieredzi un telpisku domāšanu, kā arī guvusi izcilu pieredzi, mācoties pie gleznotāja Artūra Auzera. Taču lielāko daļu iemaņu māksliniece apguvusi pašmācības procesā, kopš bērnības izrādot spēcīgu interesi par mākslu un ieguldot ļoti daudz laika savu prasmju izkopšanā, pētot un studējot anatomiju, krāsu uzklāšanas tehnikas un kompozīciju.

Izstādes apskatāmas VEF Kultūras pilī (Rīgā, Ropažu ielā 2) katru dienu no plkst. 12.00 līdz 18.00. Ieeja bez maksas.

Izstādes apmeklētāji tiks ielaisti tikai ar sejas maskām, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības noteikumus.

 

Ievērībai: 21. jūnijā, kā arī svētku brīvdienās no 23. līdz 27. jūnijam VEF Kultūras pils apmeklētājiem būs slēgta.

 

Drukāt sadaļu