Pāriet uz galveno saturu
Mon. 19.02.2024. 19:00

RĪGAS PANTOMĪMA | BĒRNS

Grand Hall

Bērnu audzināšana – Daudzpusīgs darbību kopums, kas vērsts uz attieksmes veidošanu, gan pret sevi, gan pret visu apkārtni – sabiedrību, valsti, dabu. Tas ir cilvēkdarbību process, kas vērsts uz pieredzes nodošanu no paaudzes paaudzei. Pārsvarā šo audzināšanas procesu mēs saprotam ar bērnu – savu pēcnācēju, savas nākamās paaudzes, - izglītošanu.

Ikdienišķais cilvēks savu bērnu audzina tā, kā audzināja viņu viņa vecāki. Taču pēckara paaudze, līdz pat dažādu valdības maiņām, īsti neapzinās veselīgas audzināšanas pamatu, jo katrs laikmets savās prasības ir atšķirīgs pret pašu jaunāko sabiedrības dalībnieku – bērnu. Attīstītā sabiedrībā un demokrātiskā domāšanā ir attīstījušās audzināšanas metodes, kuras ir vērstas uz bērna, kā veselīgas individualitātes izglītošanu, lai tas augtu kā nākotnes cilvēks. Cilvēks ar lielo burtu. Tomēr ir iespējams salīdzināt, kā veidojas BĒRNS, kuru audzina pēc „mani vecāki tā audzināja”, jeb pēc stingrās audzināšanas metodes un kāda izveidojas notikumu attīstība, ja audzinātājs bērnam pieiet mazliet empātiskāk. Izrāde ir radies kā esksperiments, kur pētījumu materiāls ir lielākai daļai pieejams mājās un pašu attieksme, kā aktieri-mīmi ir novērojuši, ir tas, kas maina notikumu attīstību.

Jauka, varbūt mazliet smieklīga, izrāde visiem tiem, kuriem kaut reizi ir nācies skatīties uz mazu cilvēku, kuru sabiedrībā apzīmē ar vārdu - BĒRNS

Audzini bērnu kā gribi, viņš tāpat izaugs tieši tāds pats, kā Tu - ar visām tavām labajām un, kas visvairāk pašam Tev dursies acīs - sliktajām īpašībām. Tas Tevi atspoguļos, Tu ar viņu leposies, par viņu kaunēsies, Tu ar viņu kopā smiesies un par viņu raudāsi. Vairāk jau smiesies. Jo viņš ir tik ļoti Tu, kaut arī neatkārtojams pats.  Tieši tik ļoti, lai varētu paskatīties, kā mainās viņa uzvedība atkarībā no tā, kā ar viņu runā, kā viņu māca un audzina. Labais un sliktais Bērns. Jautrais un bēdīgais, ašais un neveiklais, Vienīgais un neatkārtojamais..

N.B. Ieeja pasākumā BEZ MAKSAS!

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share