Pāriet uz galveno saturu
P. 19.02.2024. 19:00

RĪGAS PANTOMĪMA | BĒRNS

Lielā zāle

Bērnu audzināšana – Daudzpusīgs darbību kopums, kas vērsts uz attieksmes veidošanu, gan pret sevi, gan pret visu apkārtni – sabiedrību, valsti, dabu. Tas ir cilvēkdarbību process, kas vērsts uz pieredzes nodošanu no paaudzes paaudzei. Pārsvarā šo audzināšanas procesu mēs saprotam ar bērnu – savu pēcnācēju, savas nākamās paaudzes, - izglītošanu.

Ikdienišķais cilvēks savu bērnu audzina tā, kā audzināja viņu viņa vecāki. Taču pēckara paaudze, līdz pat dažādu valdības maiņām, īsti neapzinās veselīgas audzināšanas pamatu, jo katrs laikmets savās prasības ir atšķirīgs pret pašu jaunāko sabiedrības dalībnieku – bērnu. Attīstītā sabiedrībā un demokrātiskā domāšanā ir attīstījušās audzināšanas metodes, kuras ir vērstas uz bērna, kā veselīgas individualitātes izglītošanu, lai tas augtu kā nākotnes cilvēks. Cilvēks ar lielo burtu. Tomēr ir iespējams salīdzināt, kā veidojas BĒRNS, kuru audzina pēc „mani vecāki tā audzināja”, jeb pēc stingrās audzināšanas metodes un kāda izveidojas notikumu attīstība, ja audzinātājs bērnam pieiet mazliet empātiskāk. Izrāde ir radies kā esksperiments, kur pētījumu materiāls ir lielākai daļai pieejams mājās un pašu attieksme, kā aktieri-mīmi ir novērojuši, ir tas, kas maina notikumu attīstību.

Jauka, varbūt mazliet smieklīga, izrāde visiem tiem, kuriem kaut reizi ir nācies skatīties uz mazu cilvēku, kuru sabiedrībā apzīmē ar vārdu - BĒRNS

Audzini bērnu kā gribi, viņš tāpat izaugs tieši tāds pats, kā Tu - ar visām tavām labajām un, kas visvairāk pašam Tev dursies acīs - sliktajām īpašībām. Tas Tevi atspoguļos, Tu ar viņu leposies, par viņu kaunēsies, Tu ar viņu kopā smiesies un par viņu raudāsi. Vairāk jau smiesies. Jo viņš ir tik ļoti Tu, kaut arī neatkārtojams pats.  Tieši tik ļoti, lai varētu paskatīties, kā mainās viņa uzvedība atkarībā no tā, kā ar viņu runā, kā viņu māca un audzina. Labais un sliktais Bērns. Jautrais un bēdīgais, ašais un neveiklais, Vienīgais un neatkārtojamais..

N.B. Ieeja pasākumā BEZ MAKSAS!

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt