Pāriet uz galveno saturu
Mon. 13.05.2024. 19:00

KONCERTS AR ODZIŅU | Pianists KARI IKONENS (KARI IKONEN, Somija)

Chamber hall


Somu pianists Kari Ikonens ir kļuvis par vienu no aizraujošākajiem pianistiem Eiropā. Virtuozs instrumentālists un talantīgs komponists, kurš dažādu grupu sastāvā uzstājas visā pasaulē. Šī gada maijā viņš dodas ekoloģiskā solokoncerttūrē pa Latviju, ceļojot ar elektrisko velosipēdu.

Ikonena personisko stilu iedvesmo ne tikai arābu gammas un džeza vēsture, bet arī gleznotāja Vasilija Kandinska darbi. Lai radītu mikrointervālus uz akustiskajām klavierēm, viņš izmanto paša izgudrotu nelielu ierīci Maqiano. Viņa albums "Impresijas, improvizācijas un kompozīcijas", kas nāca klajā 2021. gadā Vācijas izdevniecībā Ozella Music, tika izvēlēts par nedēļas albumu ABC Jazz Austrālijā un NDR Vācijā, par mēneša albumu Bayerischer Rundfunk, kā arī iekļauts janvāra Top Jazz sarakstā Mezzo TV Francijā (!). Vēlāk tas tika nominēts Emmy balvai (ASV), Somijas Grammy balvai un tika iekļauts "best of 2021" sarakstos trīs kontinentos: Europe Jazz Media Chart, Australian Broadcasting Corporation un New York City Jazz Record (!). Ikonena sniegums saņēmis slavinošas recenzijas, šeit pāris piemēru:

"Ikonena kompozīciju abstrakcija pārliecina ar apburošu un garšīgi mulsinošas skaņu pasaules vilinājumu" (Stéphane Ollivier, Jazz Magazine).

"Kari Ikonens ir īpaši oriģināls mūsdienu džeza panorāmā" (New York City Jazz Record, ASV).

"Inovatīvs un idiosinkrātisks pianisms" (DownBeat, ASV).

"Šis ir pirmklasīgs solo klavieru albums, pilns oriģinālu pavērsienu..." (Stuart Nicholson, Jazzwise, Apvienotā Karaliste).

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share