Pāriet uz galveno saturu
Thu. 23.11.2023. 9:00 - Sun. 21.01.2024. 20:00

IZSTĀDE | BAIBA ĀBELĪTE | VISUMA PIKSEĻI

Exhibition hall, Lobby

“Katra jauna diena sākas ar ‘priekškaru’ – atverot acis, un katra uzmanības apveltīta sekunde atstāj mūsu apziņā mirkļa fiksāciju. Šīs mirkļa fiksācijas tiek piepildītas ar miljoniem mijiedarbību – krāsām, sajūtām, asociācijām, muskuļu un prāta atmiņām vai nākotnes vīzijām, tēlaini izsakoties – Visuma Pikseļiem”, savu izstādes ideju apraksta māksliniece Baiba Ābelīte.

Baibas Ābelītes daiļrade Latvijas mākslas telpā visspilgtāk sevi raksturo ar urbānās ainavas atspoguļojumu – gleznām uz metāla, instalācijām un pat performancēm, kas atklāj jaunus mākslinieces radītās ilūziju pasaules fenomenus mūsdienu vizuālajā vidē. “Šķiet, Latvijā esmu vienīgā māksliniece, kas glezno uz dažādiem metāliem,” teic Baiba. Ar dažādu materiālu izpēti viņa aizraujas jau kopš bērnības. Savulaik gleznojusi uz audekla, taču tad atklājusi metālu, uz kura tagad rada gan lielformāta, gan nelielākus darbus. “Darbojos gan ar krāsām, gan skābēm. Gleznoju, gravēju, slīpēju.” Mākslinieci aizrauj mūsdienu urbānās ainavas ‘tīrie’ elementi un vide, kurā dominē metāls, betons un stikls. “Kāds saskata skaistumu ziedos un jūrā, bet es to ieraugu šādās it kā netradicionālās lietās. Manuprāt, manu darbu skaistums slēpjas tajā, ka ikviens tajos var saskatīt kaut ko citu," saka Baiba Ābelīte.

Baiba Ābelīte (1980) ar izcilību absolvējusi LMA Glezniecības nodaļas bakalaura (2019) un maģistrantūras (2021) programmas, kā arī studiju laikā papildinājusies Erasmus+ praksēs Lielbritānijā, Vācijā un Norvēģijā. Paralēli mācībām veidojusi personālizstādes, kopizstādes un veikusi pedagoģisko darbu. Māksliniece piedalījusies daudzos mākslas pasākumos Latvijā un ārvalstīs, un par savas darbības izcilību saņēmusi vairākus apbalvojumus – SEB stipendiju glezniecībā, LMA Skatītāju simpātijas balvu (2015 un 2018), Rīgas domes simpātiju balvu konkursā “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” (2021). Ābelītes darbi atrodas apdrošināšanas uzņēmumu Balcia Insurance SE un Gjensidige mākslas kolekcijās, kā arī privātkolekcijās ASV, Kanādā, Jaunzēlandē, Norvēģijā un citur.

N.B. Ieeja izstādē BEZ MAKSAS!

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share