Pāriet uz galveno saturu
C. 23.11.2023. 9:00 - Sv. 21.01.2024. 20:00

IZSTĀDE | BAIBA ĀBELĪTE | VISUMA PIKSEĻI

Izstāžu zāle, Vestibils

“Katra jauna diena sākas ar ‘priekškaru’ – atverot acis, un katra uzmanības apveltīta sekunde atstāj mūsu apziņā mirkļa fiksāciju. Šīs mirkļa fiksācijas tiek piepildītas ar miljoniem mijiedarbību – krāsām, sajūtām, asociācijām, muskuļu un prāta atmiņām vai nākotnes vīzijām, tēlaini izsakoties – Visuma Pikseļiem”, savu izstādes ideju apraksta māksliniece Baiba Ābelīte.

Baibas Ābelītes daiļrade Latvijas mākslas telpā visspilgtāk sevi raksturo ar urbānās ainavas atspoguļojumu – gleznām uz metāla, instalācijām un pat performancēm, kas atklāj jaunus mākslinieces radītās ilūziju pasaules fenomenus mūsdienu vizuālajā vidē. “Šķiet, Latvijā esmu vienīgā māksliniece, kas glezno uz dažādiem metāliem,” teic Baiba. Ar dažādu materiālu izpēti viņa aizraujas jau kopš bērnības. Savulaik gleznojusi uz audekla, taču tad atklājusi metālu, uz kura tagad rada gan lielformāta, gan nelielākus darbus. “Darbojos gan ar krāsām, gan skābēm. Gleznoju, gravēju, slīpēju.” Mākslinieci aizrauj mūsdienu urbānās ainavas ‘tīrie’ elementi un vide, kurā dominē metāls, betons un stikls. “Kāds saskata skaistumu ziedos un jūrā, bet es to ieraugu šādās it kā netradicionālās lietās. Manuprāt, manu darbu skaistums slēpjas tajā, ka ikviens tajos var saskatīt kaut ko citu," saka Baiba Ābelīte.

Baiba Ābelīte (1980) ar izcilību absolvējusi LMA Glezniecības nodaļas bakalaura (2019) un maģistrantūras (2021) programmas, kā arī studiju laikā papildinājusies Erasmus+ praksēs Lielbritānijā, Vācijā un Norvēģijā. Paralēli mācībām veidojusi personālizstādes, kopizstādes un veikusi pedagoģisko darbu. Māksliniece piedalījusies daudzos mākslas pasākumos Latvijā un ārvalstīs, un par savas darbības izcilību saņēmusi vairākus apbalvojumus – SEB stipendiju glezniecībā, LMA Skatītāju simpātijas balvu (2015 un 2018), Rīgas domes simpātiju balvu konkursā “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” (2021). Ābelītes darbi atrodas apdrošināšanas uzņēmumu Balcia Insurance SE un Gjensidige mākslas kolekcijās, kā arī privātkolekcijās ASV, Kanādā, Jaunzēlandē, Norvēģijā un citur.

N.B. Ieeja izstādē BEZ MAKSAS!

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt