Pāriet uz galveno saturu
Fri. 02.08.2024. 20:15

DĀVANA LATVIJAI izrāde | VIENAS TELPAS ESENCE – VIRTUVE | Teātris “Pūpols” (Dānija)

Grand Hall


Ziemeļrīgas kultūras apvienība, Latviešu Kultūras centrs Birmingemā un Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienība (PLATS) jau otro reizi ir sagatavojuši “Dāvanu Latvijai”. Šajā gadā amatieru teātru festivāls piedāvās saviem skatītājiem piecas godalgotas izrādes, kas tapušas Dānijā, Īrijā, Norvēģijā un Lielbritānijā. 

Ilze Bloka ”Vienas telpas esence – Virtuve”

Teātra izrāde balstās uz ķermeņa kustību un attēlo skatuvisku cilvēka izpēti no piedzimšanas brīža līdz ikdienas rutīnai. Dzīve, ko vadām vienatnē un dzīve, kas kopīga. Miniatūras mazajā apjomā slēpjas pārdomas par dzīves būtību un mūsu mijiedarbību ar pasauli. Emocionāls, filozofisks ceļojums, kas iespaido ar svarīgām atziņām un aicina skatīt pasauli caur mazu, taču nozīmīgu telpu - virtuvi. Izrādes idejas autore un režisore - Ilze Bloka, scenogrāfe - Karīna Karahona, lomās: Aija Pedersena, Lilita Thomsen, Dace Christensen, Inese Vjatere un bērni.

Teātris ”Pūpols”

Teātris ”Pūpols” dibināts 2019. gada Pūpolsvētdienā un jau gandrīz piecus gadus tas darbojas Latviešu - dāņu biedrības papārnē - Dānijas pilsētā Vejlē. ”Pūpola” repertuarā ir izrādes gan bērniem, gan pieaugušajiem. Teātris aktīvi sadarbojas ar režisoriem no Latvijas un kopā ar viņiem, daļēji attālināti, daļēji klātienē, ir radītas četras izrādes. Jaunakā no tām ir orģināldarbs - miniatūra vienā cēlienā ”Vienas telpas esence – virtuve” Ilzes Blokas režijā, kas festivālā ”PLATS Solis” 2023. gadā ieguva augstāko - Grand Prix vērtējumu.

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share