Pāriet uz galveno saturu
Pk. 02.08.2024. 20:15

DĀVANA LATVIJAI izrāde | VIENAS TELPAS ESENCE – VIRTUVE | Teātris “Pūpols” (Dānija)

Lielā zāle


Ziemeļrīgas kultūras apvienība, Latviešu Kultūras centrs Birmingemā un Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienība (PLATS) jau otro reizi ir sagatavojuši “Dāvanu Latvijai”. Šajā gadā amatieru teātru festivāls piedāvās saviem skatītājiem piecas godalgotas izrādes, kas tapušas Dānijā, Īrijā, Norvēģijā un Lielbritānijā. 

Ilze Bloka ”Vienas telpas esence – Virtuve”

Teātra izrāde balstās uz ķermeņa kustību un attēlo skatuvisku cilvēka izpēti no piedzimšanas brīža līdz ikdienas rutīnai. Dzīve, ko vadām vienatnē un dzīve, kas kopīga. Miniatūras mazajā apjomā slēpjas pārdomas par dzīves būtību un mūsu mijiedarbību ar pasauli. Emocionāls, filozofisks ceļojums, kas iespaido ar svarīgām atziņām un aicina skatīt pasauli caur mazu, taču nozīmīgu telpu - virtuvi. Izrādes idejas autore un režisore - Ilze Bloka, scenogrāfe - Karīna Karahona, lomās: Aija Pedersena, Lilita Thomsen, Dace Christensen, Inese Vjatere un bērni.

Teātris ”Pūpols”

Teātris ”Pūpols” dibināts 2019. gada Pūpolsvētdienā un jau gandrīz piecus gadus tas darbojas Latviešu - dāņu biedrības papārnē - Dānijas pilsētā Vejlē. ”Pūpola” repertuarā ir izrādes gan bērniem, gan pieaugušajiem. Teātris aktīvi sadarbojas ar režisoriem no Latvijas un kopā ar viņiem, daļēji attālināti, daļēji klātienē, ir radītas četras izrādes. Jaunakā no tām ir orģināldarbs - miniatūra vienā cēlienā ”Vienas telpas esence – virtuve” Ilzes Blokas režijā, kas festivālā ”PLATS Solis” 2023. gadā ieguva augstāko - Grand Prix vērtējumu.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt