Pāriet uz galveno saturu
Tue. 23.04.2024. 19:30

COME PRIMA koncerts | MURMURES duets CAVEZ & PAULSON

Chamber hall


Beļģu akordeoniste Sofija Kaveza un zviedru taustiņarfiste Jozefīna Paulsone neierastā instrumentu saspēlē rada neparastu repertuāru un atskaņo savas kompozīcijas, spēlējot melodijas, kuru spilgto krāsu paleti veido gan instrumentu tradicionālā valoda, gan arī viņu pašu muzikālās personības. Abu mūziķu prioritāte vienmēr ir pulsējošs ritms. Taustiņarfas stīgu bagātīgās virsskaņas un pieskaņas sakūst ar Sofijas akordeona siltajiem un jaudīgajiem akordiem, radot īstu mūzikas dārzu ar skaņu ainavām, kurās dzirkstī gan dzīvs un neviltots kopāmuzicēšanas prieks, gan atrodas vieta mierīgai atelpai. Sofija un Jozefīna daudz spēlējušas kopā kvartetā SIRUS, kas aizsākās, sadarbojoties diviem spēcīgiem duetiem Caves-Montanaro un Paulson-Åkerlund. Pēc albuma “Lummen” izdošanas kvarteta dalībnieki ir uzsākuši jaunus ceļus, un Sofija un Jozefīna nolēma izpētīt iespējas, kā apvienot abu balsis. 

Koncertprogrammā skanēs dueta jaunās kompozīcijas taustiņarfai un diatoniskajam akordeonam, ar neparastām tembru krāsām un saskaņām aicinot pievienoties viņu aizrautīgajam ceļojumam. Tā ir mūzika bez robežām, bez vārdiem, brīva. Ceļojums starp ziemeļu vējiem un austrumu skaņām.

Koncertā piedalās:

Jozefīna Paulsone (Josefina Paulson, taustiņarfa, Zviedrija)

Sofija Kaveza (Sophie Cavez, diatoniskais akordeons, Beļģija)

Koncertu vada:

Komponists Ernests Valts Circenis

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share