Pāriet uz galveno saturu
O. 23.04.2024. 19:30

COME PRIMA koncerts | MURMURES duets CAVEZ & PAULSON

Kamerzāle


Beļģu akordeoniste Sofija Kaveza un zviedru taustiņarfiste Jozefīna Paulsone neierastā instrumentu saspēlē rada neparastu repertuāru un atskaņo savas kompozīcijas, spēlējot melodijas, kuru spilgto krāsu paleti veido gan instrumentu tradicionālā valoda, gan arī viņu pašu muzikālās personības. Abu mūziķu prioritāte vienmēr ir pulsējošs ritms. Taustiņarfas stīgu bagātīgās virsskaņas un pieskaņas sakūst ar Sofijas akordeona siltajiem un jaudīgajiem akordiem, radot īstu mūzikas dārzu ar skaņu ainavām, kurās dzirkstī gan dzīvs un neviltots kopāmuzicēšanas prieks, gan atrodas vieta mierīgai atelpai. Sofija un Jozefīna daudz spēlējušas kopā kvartetā SIRUS, kas aizsākās, sadarbojoties diviem spēcīgiem duetiem Caves-Montanaro un Paulson-Åkerlund. Pēc albuma “Lummen” izdošanas kvarteta dalībnieki ir uzsākuši jaunus ceļus, un Sofija un Jozefīna nolēma izpētīt iespējas, kā apvienot abu balsis. 

Koncertprogrammā skanēs dueta jaunās kompozīcijas taustiņarfai un diatoniskajam akordeonam, ar neparastām tembru krāsām un saskaņām aicinot pievienoties viņu aizrautīgajam ceļojumam. Tā ir mūzika bez robežām, bez vārdiem, brīva. Ceļojums starp ziemeļu vējiem un austrumu skaņām.

Koncertā piedalās:

Jozefīna Paulsone (Josefina Paulson, taustiņarfa, Zviedrija)

Sofija Kaveza (Sophie Cavez, diatoniskais akordeons, Beļģija)

Koncertu vada:

Komponists Ernests Valts Circenis

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt