Pāriet uz galveno saturu
Sat. 28.10.2023. 19:00

AGRA DAŅIĻEVIČA JUBILEJAS KONCERTS | MANAS TAUTAS DEJAS

Grand Hall


Agris Daņiļevičs atzīmē 60 gadu jubileju ar koncertiem MANAS TAUTAS DEJAS.

Deju skolas "Dzirnas" vadītājs un horeogrāfs Agris Daniļevčs oktobrī svinēs savu 60 gadu jubileju un aicina uz autorkoncertiem “MANAS TAUTAS DEJAS”. Deju koncerti notiks vairākās Latvijas pilsētās.

Deju koncertos MANAS TAUTAS DEJAS ir iekļautas dejas, ko horeogrāfs ir radījis dažādiem kolektīviem laikā no 1981. gada līdz šodienai. Dejotāji atzīst - lai nodejotu Agra Daņiļeviča horeogrāfijas nepieciešams uztvert viņa nepieradināto būtību, kā arī kļūt emocionāli atraisītiem. Tas ir aizraujošs process un horeogrāfs saka, ka ar radīto ir ļoti elastīgs un ļauj interpretēt - ja vadītājs un dejotāji ir domājuši horeogrāfa virzienā, tad tiekot pieļauts un ļauts. Koncertos būs skatāmas arī ļoti jaunas horeogrāfijas un pat pirmuzvedumi.

“Man kā horeogrāfam svarīgākais nosacījums radot - lai deja nav formāla. Es runāju caur deju, stāstu. Kad ierodos pie dejotājiem “uzlikt” deju, vienmēr ņemu vērā kolektīva varēšanu, raksturu un personības. Pateicoties kādam spilgtam tēlam, mans izdomātais dejas raksturs, var mainīties, tas atkarīgs no dzīves, kas konkrētā kolektīvā mutuļo. Tas ir dzīvs organisms - tapāt kā mana tauta un manas tautas dejas.” , stāsta Agris Daņiļevičs. 

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share