Pāriet uz galveno saturu
S. 28.10.2023. 19:00

AGRA DAŅIĻEVIČA JUBILEJAS KONCERTS | MANAS TAUTAS DEJAS

Lielā zāle


Agris Daņiļevičs atzīmē 60 gadu jubileju ar koncertiem MANAS TAUTAS DEJAS.

Deju skolas "Dzirnas" vadītājs un horeogrāfs Agris Daniļevčs oktobrī svinēs savu 60 gadu jubileju un aicina uz autorkoncertiem “MANAS TAUTAS DEJAS”. Deju koncerti notiks vairākās Latvijas pilsētās.

Deju koncertos MANAS TAUTAS DEJAS ir iekļautas dejas, ko horeogrāfs ir radījis dažādiem kolektīviem laikā no 1981. gada līdz šodienai. Dejotāji atzīst - lai nodejotu Agra Daņiļeviča horeogrāfijas nepieciešams uztvert viņa nepieradināto būtību, kā arī kļūt emocionāli atraisītiem. Tas ir aizraujošs process un horeogrāfs saka, ka ar radīto ir ļoti elastīgs un ļauj interpretēt - ja vadītājs un dejotāji ir domājuši horeogrāfa virzienā, tad tiekot pieļauts un ļauts. Koncertos būs skatāmas arī ļoti jaunas horeogrāfijas un pat pirmuzvedumi.

“Man kā horeogrāfam svarīgākais nosacījums radot - lai deja nav formāla. Es runāju caur deju, stāstu. Kad ierodos pie dejotājiem “uzlikt” deju, vienmēr ņemu vērā kolektīva varēšanu, raksturu un personības. Pateicoties kādam spilgtam tēlam, mans izdomātais dejas raksturs, var mainīties, tas atkarīgs no dzīves, kas konkrētā kolektīvā mutuļo. Tas ir dzīvs organisms - tapāt kā mana tauta un manas tautas dejas.” , stāsta Agris Daņiļevičs. 

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt