Pāriet uz galveno saturu
Mon. 11.12.2023. 19:00

Vīnes Štrausa filharmoniskais orķestris

Grand Hall


2023. gada decembra sākumā Vīnes Štrausa Filharmonijas orķestris pirmo reizi savā pastāvēšanas vēsturē dosies turnejā pa Latviju un sniegs koncertu Rīgā.

Kolektīva repertuāra pamatā ir Haidna, Brāmsa, Mocarta, Štrausu dinastijas pārstāvju un citu klasiķu meistardarbi. Orķestra dalībnieki ir augsti profesionāli mūziķi no Vīnes, kā arī viņu kolēģi no visas Eiropas.

Vīnes Filharmonijas Štrausa orķestris veiksmīgi koncertē Eiropā (Vācijā, Rumānijā, Polijā, Austrijā, Ungārijā, Bulgārijā). Kolektīva darbība ir vērsta uz Vīnes muzikālās kultūras saglabāšanu un attīstību un tās popularizēšanu Eiropas un starptautiskā līmenī.

Orķestra galvenais diriģents un viens no izveidotājiem ir Andrašs Lāslo Deāks, pazīstams maestro ar ilgu veiksmīgu karjeru. 1995. gadā viņš tika atzīts par vienu no labākajiem ungāru diriģentiem Janoša Ferencžika starptautiskajā televīzijas diriģentu konkursā. András Deáks uzstājās daudzās slavenās koncertzālēs ar pasaules vadošajiem orķestriem:

ar Kalgari Filharmonijas orķestri (Kanāda) Džeka Singersa zālē (Kalgari);

Orfeja teātrī Vankūverā kopā ar Vankūveras operas orķestri;

Kenedija centrā Vašingtonā kopā ar Baltimoras simfonisko orķestri;

Čikāgā kopā ar slavenās Čikāgas liriskās operas orķestri.

2006. gadā Andrāšs Lāslo Deāks tika uzaicināts uz Wiener Musikverein kā Vīnes Mocarta orķestra diriģents un kopš tā laika ir kļuvis par šīs slavenās grupas pastāvīgu viesdiriģentu.

2004. gadā maestro Andráss Deāks Ungārijā tika apbalvots ar prestižo ordeni par nopelniem par ieguldījumu mūzikas kultūras attīstībā.

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share