Pāriet uz galveno saturu
Wed. 04.12.2024. 19:00

Vīnes Štrausa filharmoniskais orķestris

Grand Hall


2024. gada decembra pirmajā pusē Vīnes Štrausa filharmonijas orķestris uzstāsies otro reizi savā pastāvēšanas vēsturē – pēc pagājušā gada neticamajiem panākumiem - apceļos Latviju un sniegs koncertus Rīgā, Liepājā un Daugavpilī.

Grupa izpildīs JAUNU programmu, kurā iekļauti Mocarta, Brāmsa, Haidna, Albinoni, Baha, spožā Kalmana un, protams, Štrausu dinastijas darbi.

Orķestri 2014. gadā izveidoja pasaulslavenā Mocarta orķestra dibinātājs Džeralds Grīnbahers (Vīne, Austrija). Orķestra diriģents ir Andrašs Deāks, talantīgs, harizmātisks maestro ar ilgu un veiksmīgu karjeru. Īpaša žūrija šai tūrei bija izvēlējusies 27 mūziķus no visas pasaules (Austrijas, Ungārijas, Japānas, Ukrainas, Vācijas, Polijas, Taivānas, Horvātijas, Kipras).

Grupas darbība ir vērsta uz Vīnes muzikālās kultūras saglabāšanu un attīstību un popularizēšanu Eiropas un starptautiskā līmenī. Galvenais diriģents Andras Laszlo Deaks, atzīts maestro un izcils diriģents, ar neticamu enerģiju izpildīs divas pilnas partijas. András Deáks ir uzstājies daudzās slavenās koncertzālēs kopā ar pasaules vadošajiem orķestriem:

  • ar Kalgari Filharmonijas orķestri (Kanāda) Džeka Singersa zālē (Kalgari);
  • Orpheum teātrī Vankūverā kopā ar Vankūveras operas orķestri;
  • Kenedija centrā Vašingtonā kopā ar Baltimoras simfonisko orķestri;
  • Čikāgā kopā ar slavenās Čikāgas liriskās operas orķestri.

2006. gadā Andrāšs Lāslo Dīks tika uzaicināts uz Vīnes Musikverein kā Vīnes Mocarta orķestra diriģents un kopš tā laika ir kļuvis par pastāvīgu šī slavenā ansambļa viesdiriģentu.
Organizatori cer, ka šis vakars jūs IEDVESMOS un dāvās NEAIZMIRSTAMAS EMOCIJAS!

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share