Pāriet uz galveno saturu
Mon. 03.06.2024. 19:00

VEF JAZZ CLUB | NEW GENERATION OF JAZZ | Jauno džeza mūziķu koncerts trīs daļās

Grand Hall


Kopš 2021.gada VEF Kultūras pils un JVLMA realizē sadarbību, organizējot jauno mūziķu uzstāšanos profesionālā vidē, tradīcijām apveltītajā un klausītāju atpazīstamību iemantojušajā koncertciklā VEF JAZZ CLUB, 3.jūnijā no plkst.19.00 - 22.00 savu studiju un līdzšinējā darba augļus plašākai publikai trijās koncertu sesijās rādīs JVLMA, Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas un Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļu studenti. Koncerta trešajā daļā – vakara kulminācijā kopā ar apvienoto bigbendu uzstāsies JVLMA maģistri Kristīne Cīrule - vokāls, Jurģis Lipskis - bungas, Pēteri Ancveriņš – saksofons. Koncertā skanēs studentu oriģinālkompozīcijas un populāri džeza standarti.

JVLMA un Rīgas Doma kora skolas (RDKS) bigbends izveidots 2018. gada janvārī un tā vadītājs ir saksofonists un komponists Dāvis Jurka, kurš arī pats absolvējis JVLMA un studējis citviet Eiropā. Kopš 2022. gada JVLMA un RDKS apvienotajam sastāvam pievienojās arī Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas (JMRMV) jaunie mūziķi. Bigbends ir kopsadarbības projekts ar RDKS Džeza nodaļas un JMRMV audzēkņiem.

Līdz šim kolektīvs jau paspējis koncertēt kopā ar tādiem viessolistiem kā Pete Madsen, Derrick Fox, Jaak Soar, Francesco Giuiana, Daumantu Kalniņu, Kristīni Prauliņu u.c. JVLMA un RDKS bigbenda repertuārā iekļauta daudzveidīga skaņdarbu palete, sākot no džeza mūzikas klasikas (D.Ellington, C.Basie, Don Ellis, Thad Jones u.c.) līdz pat dašādiem mūsdienīgiem latviešu un ārzemju komponistu aranžējumiem. Par tradīciju kļuvusi jauno mūziķu dalība koncertā, kas veltīts Starptautiskajai džeza dienai un katru gadu notiek aprīļa beigās. Nākotnē ieplānota arī bigbenda debija konkursos un, protams, koncertdarbības izvēršana. Kā Dāvis Jurka stāsta:

Bigbends ir lieliska iespēja piedalīties piesātinātu krāsu un bagātīgu harmoniju saspēlē, ko džeza mūziķi gūst apvienojoties bigbendā.

Koncerta programma:

1. daļā - JVLMA/RDKS/JMRMV bigbends uzstājas kopā ar RDKS 4. kursa audzēkņiem:

Paula Saleniece - vokāls
Jēkabs Reinis - trompete
Gustavs Saulītis - bass
Gustavs Krastiņš - ģitāra

Programmā džeza standarti, diriģē Dāvis Jurka

2. daļā - JVLMA 4. kursa kombo eksāmens

Gita Aizupiete - vokāls
Inga Vamze - saksofons
Greisa Peremota - klavieres
Matīss Žilinskis - klavieres
Roberts Jakubovskis - ģitāra
Jānis Polis - bass
Rihards Jakuško - bungas

Programmā - oriģinālkompozīcijas. Kombo vadītājs Toms Rudzinskis

3. daļa. JVLMA/RDKS/JMRMV bigbends uzstājas kopā ar JVLMA maģistrantūras studentiem, kuru vidū:

Kristīne Cīrule - vokāls
Jurģis Lipskis- bungas
Pēteris Ancveriņš- saksofons

Programmā K.Cīrules kompozīcijas un aranžējumi
Diriģē Dāvis Jurka

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share