Pāriet uz galveno saturu
Tue. 26.12.2023. 18:00

Ulda Marhileviča un Ditas Lūriņas Ziemassvētku koncerts

Grand Hall


Tuvojoties šā gada Ziemassvētkiem, komponists Uldis Marhilevičs un Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa aicina uz īpašu programmu "Vēl mirkli padomā par mani". «Koncerta sākumdaļā ieskandināsim gaidāmo dzejnieces Broņislavas Martuževas simtgadi, ļaujot klausītājiem ielūkoties dziesmu ciklā, kas veltīts dzejniecei un izbaudot arī Broņislavas Martuževas dzeju Ditas lasījumā. Pēc tam būs atskats uz jau zināmākām Ziemassvētku dziesmām, kas tapušas dažādos manas daiļrades posmos un šoreiz izskanēs jaunās aranžijās - «Liesmiņa», «Iedomājies» u.c. Protams, neizpaliks arī zināmi pasaules Ziemassvētku korāļi, kuriem klausītāji varēs pievienoties,» gaidāmo koncertu programmu ieskicē Uldis Marhilevičs.

Savukārt Dita Lūriņa par koncerta programmas pirmo daļu piebilst: «Kad man jādomā par Broņislavu, tad sajūtu, ka domāju par stipru cilvēku, kaut arī var teikt, ka pieminu cilvēku, kura it kā nebija, jo karš un padomju vara piespieda jauno meiteni slēpties pagrīdē – savās mājās zem grīdas dēļiem, tad izsūtījums, atgriežoties Latvijā – aizliegums publicēties, pirmās publikācijas zem sveša vārda… Un tomēr tik stipra un nesalauzta balss, tik drosmīgs un nepiekāpīgs gars, tik daudz mīlestības. Šķiet, tieši tā mums šobrīd, šajā vētru un satricinājumu pilnajā pasaulē, pietrūkst – vienas drošas un stipras mīlestības pilnas balss. Tādēļ aicinu sajust, kā Broņislavas dzeja atskan Ulda Marhileviča melodijās, kā tā atbalsojas manā – aktrises Ditas Lūriņas – balsī.»

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share