Pāriet uz galveno saturu
Sat. 14.10.2023. 19:00

ŠVEIKS – dziesmu spēle – TOREIZ un TAGAD

Grand Hall


Dziesmu spēles “Šveiks - toreiz un tagad” izrādes turpinās!

Ar lieliskiem panākumiem šī gada rudenī pie skatītājiem devās producentu kompānijas “Forte Production” veidotais koncertuzvedums “Šveiks – toreiz un tagad”. Ņemot vērā lielo skatītāju interesi, ir nolemts izrādes turpināt arī 2023.gadā. Jau no janvāra Šveiks dosies pie skatītājiem Ventspilī, Valmierā, Jelgavā, Ulbrokā, Rīgā, Aizkrauklē un citās Latvijas vietās. Krietnais kareivis Šveiks ir Latvijā iemīļots čehu tautas varonis, kura ierašanās uz dažādu teātru skatuvēm vienmēr bagātīgi aizdarīta ar dziesmām – ironiskām, priecīgām, skumjām, karavīru humora pilnām. Šveika dziesmas dzīvo vēl ilgi pēc tam, kad izrāde savas skatuves gaitas beigusi – “Mīļā, ķeizars mani karā sauc” vai “Ardievu, meitenes”, tāpat kā citas, sen dzīvo savu dzīvi un tiek gan dziedātas, gan dungotas, gan svilpotas pie pirmās vajadzības, neraugoties uz to radīšanas gadu.

Arī pats Šveiks, pareizāk, tā autors Jaroslavs Hašeks vairs nav nekāds jaunais – tūlīt 140, bet viņa radītais varonis, kā apliecinājums veselajam saprātam un viena cilvēka cīņai pret valsts līmenī paceltu stulbumu un birokrātiju, ar apskaužamu regularitāti nāk pie saviem skatītājiem – arī Latvijā.
    Ar dziesmu spēli “Šveiks – toreiz un tagad” daudzās Latvijas pasākumu norises vietās mūžam dzīvais varonis būs atkal klāt! Gan Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītām skanīgām dziesmām, gan ar trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera dziesmu vārdiem skatītājus aizraus lieliskais stāstnieks Valters Krauze, aktieris Rihards Lepers, dziedātājs Mārtiņš Kanters un  profesionāla mūziķu grupa Mārča Auziņa vadībā ar dziedātājām, kas nav tikai dziedātājas vien – Intu Gudovsku, Anitu Levšu un Olgu Stupiņu. Izrādēs piedalīsies arī dejotāji Beāte Svarinska un Kristaps Pelēkais. Dziesmu spēles režisors Valdis Pavlovskis un producents Jānis Kļaviņš piedāvā satikties vecajā labajā krodziņā “Pie kausa”, sešos vakarā pēc kara. Īpašā zīme – balta puķe pogas caurumā! Tiksimies!

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share