Pāriet uz galveno saturu
ATCELTS
Mon. 02.10.2023. 19:00

SHARON CORR | The Fool & The Scorpion

Grand Hall


Informējam, ka koncerts ir ATCELTS! Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar pasākuma organizatoru: info@ltips.lv

2.oktobrī VEF Kultūras pilī pirmo reizi Latvijā uzstāsies talantīgā mūziķe, komponiste un TV personība Šārona Kora (Sharon Corr), kuru daudzi pazīst kā vienu no slavenās īru popmūzikas apvienības “The Corrs” dalībniecēm. 

“The Corrs” - trīs muzikāli talantīgo māsu un brāļa kvartets radījis iespaidīgu virkni labi pazīstamu kompozīciju, kas joprojām ir daudzu radiostaciju rotācijā. Un tiešām, kas gan nezina tādus deviņdesmito beigu un divtūkstošo pirmās desmitgades hitus kā Breathless, Radio, So Young, Dreams, Runaway, Irresistible, I Never Loved You Anyway, Only When I Sleep, What Can I Do?, Would You Be Happier?  

 Savā koncertprogrammā Šārona Kora iekļāvusi gan savas solokarjeras zināmākās kompozīcijas, gan, protams, daļu no “The Corrs” zelta fonda.

 “The Corrs” daiļrade iedalāma trīs būtiskos posmos – kopš dibināšanas 1990.gadā un līdz 2006.gadam, kad iznāca pirmie 5 grupas albumi (vissekmīgākais no tiem - “Talk On Corners (1997)); tad laika posms, ko mūziķi veltīja savām ģimenēm un solokarjerām; un visbeidzot atkal kopā sanākšana 2015.gadā, kas rezultējusies 2 jaunos albumos. Kopumā grupas ieraksti pārdoti vairāk nekā 45 miljonu koptirāžā; vairāki singli gozējušies topu virsotnēs un ieguvuši platīna statusu; kvartets saņēmis prestižas atzinības balvas, tai skaitā BRIT Award un 2 Grammy nominācijas; kā arī, protams, snieguši neskaitāmus koncertus visā pasaulē. Poproka un tradicionālās īru mūzikas sintēze, kas ir “The Corrs” rokraksts, izrādījusies gana pieprasīta un iemīļota.

Kad “The Corrs” nolēma paņemt garāku atvaļinājumu, lai pievērstos savām ģimenēm, Šārona Kora, kura grupā ir vijolniece, taustiņinstrumentāliste, komponiste un otra soliste, paralēli ģimenes dzīvei un bērnu audzināšanai, tomēr sajuta nepieciešamību izbrīvēt brīdi arī savai mūzikai. 

“Mūzika ir tā, kas liek man darboties,” atklāj Šārona. “Tā vienkārši ir tā, kas esmu es un ko es daru”.

Rezultātā ar zināmu laika atstarpi tapuši trīs soloalbumi - “Dream of You” (2010), “The Same Sun” (2013) un “The Fool and The Scorpion” (2021). 

Debijas albums “Dream of You” ir skaisti veidotu, melodisku dārgakmeņu kolekcija, kas noteikti ir tā vērta, lai  noklausītos visā pilnībā – katrs stāsts un melodija nemanāmi plūst un savijas, un pārtop atkal nākamajā.

Otrais soloalbums “The Same Sun” ievērojami atšķiras no debijas “Dream of You”. Jā, melodijas joprojām plūst, bet šajā apkopojumā skaņa ir daudz atkailinātāka un organiskāka – ļaujot Šaronas vokālam vērsties tieši pie saviem klausītājiem, radot intīmu, mājīgu vidi. Tāpat kā pati dzīve, albumam ir rūgti salds noskaņojums, bet melanholija paliek nepretencioza un līdzsvarota. Tas ir neapstrādāts, nepiesardzīgs, emocionāls un rotaļīgs.

2021.gadā pie klausītājiem nonāca trešais albums “The Fool and The Scorpion”. Iedvesmu albumam Šārona smēlusies no laika posma, ko viņa dēvē par “sava mūža lielāko vētru”. Rezultātā tapis ieraksts, kas ir kā vienots kopums; dzīves ceļojums, kura centrā ir vēlme virzīties uz priekšu, ticība sev un saviem mērķiem. 10 dziesmu apkopojums tika ierakstīts Losandželosā tikai 20 dienu laikā, un to producēja Lerijs Kleins (Nora Džonsa, Treisija Čepmena, Džonija Mičela). Tā muzikalitāte smalki akcentē Šāronas vairāk nekā 30 gadu garumā slīpētās multiinstrumentālistes un komponistes spējas.

Šāronas Koras solokoncerti saņēmuši ne tikai lieliskas publikas atsauksmes, bet arī iedvesmo un ļauj viņai pašai iekšēji uzplaukt, ko viņa raksturo kā neticami spēcīgu un piepildītu pieredzi: “Es atdzīvojos uz skatuves – tā ir vienīgā vieta, kur jūtos pilnīgi un absolūti es pati! Un man tas patīk!” 

Koncertprogramma tapusi, apvienojot Šāronas solo repertuāru ar “The Corrs” hitiem un pievienojot vēl dažu labi zināmu kaverversiju, kā rezultātā skatītāji daudzviet ir kājās, dejo un aktīvi dzied līdzi jau no pašas uzstāšanās sākuma.

Vairāk informācijas:

https://www.facebook.com/ltipsagency

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share