Pāriet uz galveno saturu
Mon. 08.01.2024. 19:30

PIAF! | STĀSTS PAR LEĢENDĀRĀS DZIEDĀTĀJAS DZĪVI UN MŪZIKU

Grand Hall


Šoziem Latvijas publiku apburs nostalģiskais Parīzes šarms. 8.janvārī uz VEF kultūras pils skatuves būs skatāma par vienu no veiksmīgākajiem franču šoviem pasaulē atzītā muzikālā izrāde "Piaf!". Pasaulslavenā māksliniece Natālija Lermita uz skatuves atdzīvinās Edītes Piafas – personības, kura iezīmēja laikmetu un kļuva par vienu no Francijas simboliem, - dzīves un mūzikas stāstu.

            Režisorа Žila Marsālas iestudētais šovs "Piaf!" stāsta par leģendāro šansonjē, izmantojot viņas neatkārtojamās dziesmas un spilgtus vizuālos elementus. Izrādes laikā uz skatuves tiks demonstrēti reti kadri – līdz šim nepublicēti attēli ar Piafas ēras ikoniskajām Parīzes vietām. " Skaistākais veltījums Edītes Piafas karjerai..." - par tādu šo šovu vienprātus atzina Edītes Piafas radi un draugi - piemēram, viņas personīgā sekretāre Džinete Rišēra, draudzene Žermēna Rikora un, galvenais, komponists Čārlzs Dumons un dziedātājs Čārlzs Aznavūrs. Iestudējums jau nospēlēts vairāk nekā 400 reižu vairāk nekā 50 pasaules valstīs, un to noskatījās aptuveni miljons skatītāju.

Francijā par gadsimta dziedātāju dēvētās Edītes Piafas vizītkarte ir izcila balss un dumpiniecisks raksturs. Viņas dzīve bija intriģējoša, pilna ar dramatiskiem notikumiem un leģendām apvīta. Neskatoties uz grūto bērnību un ģimenes problēmām, viņa kļuva par vienu no slavenākajām un populārākajām franču dziedātājām, uz viņas bērēm atnāca vairāk nekā 40 000  viņas talanta cienītāju.

            Pasaulē nav daudz mākslinieku, kuri uz skatuves spētu iedzīvināt Edītes Piafas balsi, talantu un harizmu, taču viena no tiem ir franču izpildītāja Natālija Lermite, kura uz skatuves uzstājas jau 45 gadus. Natālija tiek uzskatīta par labāko Piafas repertuāra izpildītāju Francijā un viņas daiļrades "mantinieci". Dziedātāja stāsta: “Šajā izrādē cenšos atspoguļot Edītes radošo dvēseli, jo mūzika viņai bija viss. Viņas mūzika ir maģiska, un aizrauj visu pasauli pat 60 gadus pēc viņas aiziešanas. Viņas mūzika aizkustinās ikvienu, jo tā ir īsta un mīlestības un ticības pilna. Galu galā Edīte ticēja mūzikai un mīlestības spēkam.”

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share