Pāriet uz galveno saturu
Fri. 17.05.2024. 19:00

Kristapa Krievkalna 50 gadu jubilejas koncerts “Krastā saviļņots” | Istabā pie melomāna

Grand Hall


Atzīmēsim Kristapa Krievkalna 50  gadu jubileju kopā ar mūziķi un komponistu, viņa draugiem un līdzgaitniekiem!

Koncerta pirmajā daļā skanēs audio vizuāls darbs – kormūzikas cikls “Krastā saviļņots”, kas 2021 gadā tika nominēts Lielajai Mūzikas Balvai - Gada Uzvedums. Darbā satikušies komponists Kristaps Krievkalns, dzejas autors Kārlis Kazāks un Saulkrastu koris ANIMA diriģentes Lauras Leontjevas vadībā, lai kopīgi radītu stāstu par iekšējo brīvību un patiesā “es” apzināšanu. 

“Krastā saviļņots” stāsta par lielajiem dzīves pagriezieniem, kas liek apstāties, ieklausīties un paver ceļu jaunajam. Kārļa Kazāka sajūtām bagātie teksti un Kristapa Krievkalna enerģiski daudzšķautņainā mūzika ļaus klausītājam piedzīvot sapņus un dzīves pārdomas, apzinoties paralēles, ka viss, kas notiek cilvēka mūža garumā, ir tuvs un radniecīgs arī jūras stihiskajam un neparedzamajam spēkam. Tas būs ceļojums no absolūta miera un sapņa stāvokļa līdz katarsei vai neprātam, ko spēj radīt vētra kā jūrā, tā cilvēkā. Ja vien ļausies, šis notikums ļaus arī tev piedzīvot savu iekšējo viļņošanos.

“Šis ir mūsdienīgs pienesums latviešu kora mūzikā, kur vienā ciklā, kas sastāv no 13 daļām, satiekas tradīcija – a cappella dziedāšana, kā arī populārās un pasaules mūzikas tendencēs balstīti dinamiski, jaudīgi skaņdarbi korim, instrumentālajai grupai un elektronikai,” atklāj kora ANIMA mākslinieciskā vadītāja Laura Leontjeva. Ar šo ciklu komponists Kristaps Krievkalns pieteica sevi kormūzikas oriģinālkompozīcijā, savukārt Kārlis Kazāks, kā pats atzīst, dzeju kormūzikas ciklam radīja pirmo reizi. Saulkrastu koris ANIMA ir galvenais šī oriģināldarba iedvesmotājs, tāpat kā jūra, krasts, smiltis, vējš un zvaigznes, kas mums, 21. gadsimta krasta ļaudīm, sniedz patvērumu dzīves sarežģīto izvēļu priekšā. Muzikālo stāstu papildinās mākslinieka Mareka Gurecka jaunradītā dzīvā audekla glezna, horeogrāfes Ingas Krasovskas veidotā skatuves kustība, kā arī Pāvela Armaņa gaismu un video projekcijas. Vairāk par kormūzikas oriģināldarbu lasi šeit.

Otrajā koncerta daļā klausītāji nokļūs “Istabā pie melomāna” – tā būs iespēja iepazīt Kristapu Krievkalnu tuvāk, ejot cauri dažādiem dzīves posmiem un interesantākajiem stāstiem no skatuves dzīves. Paralēli kopā ar Kristapu uz skatuves kāps daudzi Latvijā pazīstami dziedātāji – Ieva Kerēvica, Ginta Krievkalna, Normunds Rutulis, Mārtiņš Kanters, grupa “Krasts”. Būs arī daudzi citi pārsteigumi. Sarunu vadīs mūziķis, pasākumu un TV raidījumu vadītājs Sandis Miltovičš.

Mūziķis un producents Kristaps Krievkalns apgalvo:„Tas viss sakās ar Ašmaņa bigbendu videnes laikā!” Taču tagad, šķiet, Latvijas muzikālā dzīve nav iedomājama bez mūziķa, komponista, mūzikas producenta un aranžētāja Kristapa Krievkalna. Savā ierakstu studijā Biķernieku ielā Kristaps strādājis ar lielāko daļu Latvijas mūziķu. Aija Andrejeva, Ginta Krievkalna, Normunds Rutulis, Ingus Pētersons, Uldis Marhilēvičs, Zigmars Liepiņš, Miks Dukurs, Dons, Marija Naumova - tie ir tikai daži no mūziķiem, kuri strādājuši ar Kristapu. Savukārt TV skatītāji Kristapu pazīst kā daudzu populāru šovu - Dziedi ar zvaigzni, Dejo ar zvaigzni, Koru kari, Mūsu zelta dziesma u.c. pavadošo mūziķi. Arī teātra skatuve Kristapam nav sveša. Kā mūziķis viņš piedalījies tādās Nacionālā teātra izrādēs kā Vadonis, Parīzes Dievmātes katedrāle, arī Zigmara Liepiņa teātra un kino mūzikas koncertā. K. Krievkalns komponējis mūziku arī Latvijas Leļļu teātra izrādei Ronja - laupītāja meita un citām izrādēm.

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share