Pāriet uz galveno saturu
Wed. 01.02.2023. 19:00

JĀŅA MOISEJA jubilejas koncerts | LAIME KABATĀ

Grand Hall


Atzīmējot dziedātāja un komponista Jāņa Moiseja jubileju, 2023. gada 1. februārī mākslinieka dzimtajā pilsētā – Rīgā, VEF Kultūras pilī, notiks jubilejas koncertprogrammas “Laime kabatā” pirmatskaņojums.

Koncertā piedalīsies Liene Šomase, LU vīru vokālais ansamblis “Dancis”, Elīna Gluzunova, u.c. labi zināmi mākslinieki, ar kuriem Jānis Moisejs sadarbojies savas radošās karjeras laikā. Koncertu pavadīs talantīga instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā. 

Koncertā izskanēs dziesmas gan no J.Moiseja trešā studijas albuma “Laime kabatā”, gan iemīļotas dziesmas no “Pasaule ir skaista” un “Šķiršanās blūzs” albumiem. Dzirdēsiet Raimonda Paula, Jāņa Ivanova, Aigara Voitišķa, u.c. izcilu komponistu dziesmas, kā arī paša mākslinieka radītas kompozīcijas, kuras iemantojušas klausītāju mīlestību. Izskanēs tādas zināmas dziesmas kā: “Mēnestiņš”, “Neskaties pulkstenī”, “Bērnu dienas”, “Mātei”, “Ai, cik vienādi esam”, “Sapņu taurenītis”, “Lai dzīvo”. Tāpat dzirdēsiet vēl līdz šim neatskaņotus skaņdarbus.


Koncertu paspilgtinās brīnišķīga dzejas izlase, kas sevī ietvers I. Ziedoņa, O. Vācieša u.c. iemīļotu autoru darbus. Dzirdēsiet jokus un etīdes, ar kurām mākslinieks saaudzis, uzstājoties kā aktieris “Rīgas improvizācijas teātra” sastāvā.


Pats mākslinieks par jubilejas koncertu saka: “Šis būs ļoti īpašs vakars. Ir pieturas punkti, kuros laiks ir jāpietur un jāpatur plaukstā, lai dzīves lielceļu putekļos mēs nekļūtu sirmi, pašiem to nepamanot. “Laime kabatā” ir tāds mirklis, manu vīra gadu pietura, kad, iespējams, esmu visīstākais un vēl neesmu kļuvis sirms. I. Ziedonis rakstīja: “Mēs neejam uz nāvi. Mēs neejam uz novecošanos. Mēs ejam satikt sevi. Mēs ejam satikt Sevi Otro. Dzīve ir kā divu cilvēku pretī gājiens. Mans vecums iet satikt manu jaunību. Viņi satiekas kaut kur vīra gados. Pie tās vīra gadu robežas. Tā, kā satiksies divi kazbuki uz baļķa pāri upei, tā es ar sevi satikšos. Kas tā būs par priecīgu badīšanos! Tāpēc jau viņi iet viens otram pretī, ka viņiem ir ragi un viņi satiksies uz laipas. Es visu laiku nāku sev pretī. Kad satiksies mana sirmā bārda ar manu pirmo knupīti, tad es būšu visīstākais. Kad satiksies kalnu virsotņu sniegs ar Nīlas krokodiliem.” Es būšu priecīgs satikties ar saviem klausītājiem! Vēlos, lai dziesmas, kas skanēs koncertā, klausītājiem būtu kā ceļojums ļoti personīgā un emocionālā pasaulē, kurā galvenais vadmotīvs būs cilvēka laimīgs mūžs.”


Atgādinām:
Pirmais mākslinieka studijas albums bija Raimonda Paula komponētais albums duetam ar Lieni Šomasi. Albums "Pasaule ir skaista" ar Guntara Rača vārdiem tika izdots 2007. gadā, pēc pārdošanas apjoma iemantojot zelta diska statusu un izcīnot Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu. Otrais studijas ieraksts bija albums ar nosaukumu "Šķiršanās blūzs", kas tika izdots 2014. gadā un bija mākslinieka pirmais solo albums, kas sevī apkopoja dziesmas, kuru autori bija labi pazīstami un cienījami komponisti. Tostarp Uldis Marhilēvičs, Raimonds Pauls, Ģederts Ramans, Alnis Zaķis, Imants Kalniņš un Mārtiņš Brauns. “Laime kabatā” ir trešais dziedātāja un komponista Jāņa Moiseja studijas albums, un izceļ Jāņa Moiseja meistarību komponista ampluā, iekļaujot virkni skaņdarbu, kas izcīnījuši godalgotas vietas žanra noteicošajā aptaujā “Latvijas Sirdsdziesma”.

Organizē: Ātrā piegāde, SIA

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share