Pāriet uz galveno saturu
Fri. 13.10.2023. 19:00

Itālijas valsts teātris ‘Balletto di Milano’ | SHANSON | BOLERO

Grand Hall


Ne bez pamata “Balletto di Milano” tiek uzskatīts par vienu no prestižākajiem Itālijas teātriem, kas uzstājas uz pasaules mēroga skatuvēm Lielbritānijā, Īrijā, Šveicē, Spānijā un Vācijā. 2017. gadā “Balletto di Milano” teātra trupa ieguva “Balvu par izciliem sasniegumiem” – “Oskaru” itāliešu dejas pasaulē. Trupa darbojas MIBACT – Itālijas kultūras mantojuma, kultūras aktivitāšu un tūrisma ministrijas – paspārnē.

“Shanson…Bolero” ir krāšņa pasaules pirmizrāde. Šis ir uzvedums, kas jau izpelnījies gan vētrainas un pretrunīgas kritiķu atsauksmes, gan visprasīgāko skatītāju absolūto sajūsmu.

Programmas pirmā daļa ir veltīta slaveniem šansonjē.

Balets “Shanson” pēc Šarla Aznavūra, Edītes Piafas, Īva Montāna, Žaka Brela dziesmu motīviem tā ekskluzīvajā neoklasiskajā versijā ir ironisks un nostalģisks, dzīvespriecīgs, emocionāls darbs, kura pamatā ir skaistākās franču dziesmas. Akrobātiskas piruetes, kustību perfekcija, neticama lēcienu elegance, dejas miniatūru izsmalcinātība – ne velti Adriana Mortelliti par šo iestudējumu ieguva “Premio Rieti Danza” balvu kā labākā horeogrāfe.

Otrajā cēlienā tiek piedāvāts slavenais Morisa Ravēla “Bolero” Milānas baleta ekskluzīvajā versijā: tā nav tikai pavedināšanas spēle, bet mūžīgs stāsts par jūtupirmsākumiem, neatvairāmu tieksmi pēc sev līdzīgajiem un aizvien spēcīgāku satikšanos lavīnu. Dinamiskā horeogrāfija attīstās līdz ar mūziku un kulminēsensacionālā finālā.

Augstākā līmeņa radošums izpaužas arī apbrīnojamos iestudējuma tērpos, ko itāļuteātra “Balletto di Milano” māksliniekiem radījis itāļu dizainers Federico Veratti.

Milānas nacionālā teātra vēsture – tie ir 30 radoša darba gadi un veiksmīgas uzstāšanās gan Itālijā, gan uz labākajām pasaules skatuvēm. Teātra repertuārs ir ļoti daudzveidīgs – no klasikas un jaunām zināmu literāro darbu versijām līdz mūsdienīgiem iestudējumiem. Visi “Balletto di Milano” izpildītāji ir absolvējuši labākās baleta skolas un akadēmijas, tostarp “Teatro alla Scala” horeogrāfijas skolu. “Balletto di Milano” trupu kopš 1998. gada vada slavenais horeogrāfs Carlo Pesta – Itālijas Republikas ordeņa kavalieris. Carlo Pesta dejas mākslu apguva “Teatro alla Scala” skolā Milānā, bet viņa pedagogu vidū bija Māris Liepa. Trupas repertuārs ir ekskluzīvs, un vadošie pasaules horeogrāfi to ir veidojuši speciāli teātrim “Balletto di Milano”.

Oriģinālā horeogrāfija: Adriana Mortelliti.

Izrādes režisors: Marco Pesta

Kostīmu mākslinieks: Federico Veratt

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share