Pāriet uz galveno saturu
Tue. 26.11.2024. 19:00

Gruzijas nacionālais karaliskais balets ar deju šovu | GRUZIJAS UGUNS

Grand Hall


Katra deja ataino tā reģiona īpatnības, kurā tā ir radusies. Kalniešu dejas ir ātras un asas, bet dejas no līdzenumiem ir līganas. Izteiksmīgās un līganās gruzīnu sieviešu dejas krasi atšķiras no vīriešu dejām, vīrišķīgām, trauksmainām, ar neparastiem griezieniem un lēcieniem. Katra gruzīnu nacionālā deja pieprasa īpašu kostīmu, kas atspoguļo dažādu reģionu nacionālo apģērbu.

Gruzīnu dejas sniedz neticamu baudījumu gan skatītājiem, gan pašiem dejotājiem. Neviens nepaliek vienaldzīgs pēc tik iespaidīga skata. Dejotāju kustības ir tik nevainojamas un precīzas, ka to ir vērts redzēt!

Gruzijas tautas dejas var iedalīt solo, pāru un grupas dejās. Katram dejotājam jāiekļaujas kopējā scenogrāfijā, kaut tajā pašā laikā izpildītāji nedrīkst zaudēt savu individualitāti. Dažas dejas no partneriem pieprasa sacensties spēkos, veiklībā, pacilātībā un drosmīgās kustībās. Dejotāji pārvalda unikālu dejas tehniku, tie ir pasaulē vienīgie vīrieši, kuri dejo uz pirkstu galiem bez īpašiem speciālajiem apaviem. Tā ir neticama vīrišķās enerģijas parāde, iespaidīgie lēcieni un griezieni tiek izpildīti ar tādu precizitāti un ātrumu, ka grūti to pat iedomāties.

Dejotājām ir sava grācija un burvība, kuru var salīdzināt ar klasisko baletu, kur katrai emocijai un sajūtai ir sava tradicionālā kustība. Viņas ir maigas un mierīgas; viņas sper maziņus solīšus un rada slīdēšanas iespaidu, it kā gulbji slīdētu pa ezera virsmu. Sieviešu rokām ir jākustas lēni un maigi...

«Gruzijas uguns» ir vesela izrāde, kuru saista vienota ideja un sižeta līnija.

«Man ir grūti iedomāties, ka kāds, kas ir redzējis īstas gruzīnu tautas dejas, negūs no tām īstu baudījumu. Un ja jūs redzēsiet Gruzijas Karaliskā Nacionālā baleta uzstāšanos, tas būs vienkārši ideāli!» - saka mākslinieciskais vadītājs un galvenais baletmeistars Gela Pochišvili.

Nacionālais Karaliskais baletu dibināja 2008. gadā horeogrāfi Gela Pochišvili un Maija Kiknadze. Saglabājot gruzīnu nacionālās dejas tradīcijas, ansamblis izceļas ar novatorismu un augstu profesionālo līmeni. Vairāk nekā 40 miljoni cilvēku 80 valstīs ir aplaudējuši dejotājiem, kuri satriec skatītāju iztēli ar lielisku izpildījuma tehniku, neatkārtojamu artistiskumu, pacilātību un nevainojamu ekspresiju, kas raksturīga vienīgi gruzīnu dejām.

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share