Pāriet uz galveno saturu
Fri. 12.05.2023. 19:00

Deju kolektīvu koncerts | DANCO!

Grand Hall


Deja. Rotaļa. Rokenrols. Ar šiem trīs atslēgas vārdiem rotaļnieki aicina piedzīvot enerģisku dejas notikumu! VEF kultūras pils deju kolektīvi un grupas “ElektroFolk” dzīvais sastāvs piedāvās daudzveidīgu koncertu divās daļās ar iemīļotām un pavisam jaunām dejām.
 
 “Kārtējo reizi “Rotaļa” ir gatava mesties trakā piedzīvojumā, radot ko pavisam jaunu, iepsējams, neierastu, rotaļājoties kā ar deju, tā ar skatītāju. Šis projekts un sadarbība ar grupu “ElektroFolk” pie mums atceļojis caur pašiem rotaļniekiem, kas, krustojoties profesijās ārpus dejas, ir savedis mūs kopā. Turējām to savā pūrā, līdz nolēmām, ka IR jādara. Šis brīdis, lai arī ir lielais Deju svētku gads, ir atbilstošākais, jo esam uzņēmuši adrenalīna devu, kā arī esam pilni ar pozitīvām emocijām. Tajā pašā laikā ar savu raksturu un darba spējām degam pēc uzmanības - ROTAĻA - skaties!!”, par “DANCO!” tapšanu stāsta TDA “Rotaļa” mākslinieciskā vadītāja Diāna Gavare.

Koncerta pirmajā daļā būs vērojams Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentes un TDA “Rotaļa” dejotājas Sanitas Preses diplomdarbs “Kas tos Jāņus ielīgoja?”, pēc kā sekos zināmas un koncerta dalībniekiem īpašas dejas, ko izpildīs tautas deju ansambļi “Rotaļa”, “Zelta sietiņš” un vidējās paaudzes deju kolektīvi “Rotaļa XO”, “Mana Rotaļa”, “Daugava”. 
 
Notikuma kulminācija ir koncertprogramma “DANCO!” grupas “ElektroFolk” dzīvās mūzikas pavadībā. Horeogrāfi Dace Adviljone, Reinis Rešetins, Donāts Rudzītis un Diāna Gavare kustību iedvesmu meklēja “ElektroFolk” muzikālajā daiļradē un folkloras teiksmās par trejdeviņām pasaulēm, to robežām un visa vienojošu elementu - cilvēku, kas vienmēr grib izzināt sevi un pasauli. 

Koncertprogramma “DANCO!” ir tapusi ar ​​Valsts Kultūrkapitāla fonda un VEF Kultūras pils atbalstu.

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share