Pāriet uz galveno saturu
Fri. 02.08.2024. 15:00

DĀVANA LATVIJAI izrāde | ĀRSTI NEZINA NEKĀ | Īrijas latviešu teātris “Sliedes” (Īrija)

Grand Hall


Ziemeļrīgas kultūras apvienība, Latviešu Kultūras centrs Birmingemā un Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienība (PLATS) jau otro reizi ir sagatavojuši “Dāvanu Latvijai”. Šajā gadā amatieru teātru festivāls piedāvās saviem skatītājiem piecas godalgotas izrādes, kas tapušas Dānijā, Īrijā, Norvēģijā un Lielbritānijā. 

Johans Smūls “Ārsti nezina nekā”

Izrāde “Ārsti nezina nekā” ir veidota pēc Johana Smūla lugas “Pulkveža atraitne” motīviem. Šī stāsta darbība notiek slimnīcā, kur vientulības un uzmanības trūkuma mākta, ārstus tiranizē pulkveža atraitne. Pēc kundzes domām viņā vēl snauž simtiem neatklātu slimību gluži kā Jakutijas dimanti un atraitne cer, ka kādreiz notiks brīnums un atnāks tāds ārsts, kas atklās tos visus līdz pēdējam. Pulkveža atraitnes lomā Indra Jākobsone, kas amatierteātru saietā PLATS solis par šo lomu tika nominēta balvai “Labākā aktrise”.

Īrijas Latviešu teātris “Sliedes”

Latviešu teātris “Sliedes” Īrijā ir dibināts 2021. gada 21. janvarī un to vada režisore Baiba Gaigra. Kā otrā režisore strādā Sandra Bondarevska. Līdz šim teātrī iestudētas jau trīs izrādes un sagatavots viens lugas lasījums. Teātris piedalījies sešos teātru festivālos un draudzējas ar citiem Latvijas un diasporas amatierteātriem. “Sliedēs” darbojas vairāk nekā 20 teātra entuziastu. Iestudējumi top Dublinā un Kildārē, savukārt izrādes tiek spēlētas ne tikai Īrijā, bet arī Norvēģijā, Zviedrijā un Lielbritānijā.

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share