Pāriet uz galveno saturu
Wed. 25.10.2023. 19:30

COME PRIMA | TRIO METAMORFOZE

Chamber hall


TRIO METAMORFOZE ir flautistes Liene Dobičina, Zane Jurēvica un pianiste Zane Rubesa, kas savu augstvērtīgo māksliniecisko sniegumu apliecinājušas Latvijā un daudzviet Eiropā, 2022. gadā nominētas Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. Kopš ansambļa dibināšanas 2015. gadā Trio Metamorfoze ir guvušas nozīmīgus panākumus starptautiskos konkursos, sniegušas koncertus prestižos mūzikas festivālos. Savā radošajā darbībā trio akcentē 20. un 21. gadsimta kamermūzikas dažādo skanējumu no eksistenciālām pārdomām līdz nevaldāmam humoram un sadarbībā ar komponistiem veicina jaunas mūzikas radīšanu un atskaņošanu, savā repertuārā ieskandinot gan dažādu kultūru vaibstus, gan itāļu kinomūzikas, popmūzikas un tehno atbalsis, urbānās vides dunu un putnu balsis, tādējādi rosinot klausītāju interesi un zināšanas par laikmetīgo kamermūziku.


Savā radošajā darbībā trio vēlas akcentēt 20. un 21. gadsimta kamermūzikas dažādo skanējumu, veicināt sabiedrības interesi un zināšanas par laikmetīgo kamermūziku, kā arī sadarbībā ar komponistiem veicināt jaundarbu radīšanu un to atskaņošanu. Visas trīs ansambļa dalībnieces izglītību ieguvušas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, individuāli absolvējot profesionālā maģistra studiju programmu flautas, klavieru, kameransambļa specialitātē, kā arī papildinot zināšanas un prasmes pie savu instrumentu spēles un kamermūzikas meistariem daudzviet Eiropā. Šobrīd Trio Metamorfoze pilnveido prasmes laikmetīgajā mūzikā pie Helēnas Bledšo (Helen Bledsoe, ASV/ Vācija, Ensemble Musikfabrik Köln, Vācija) un pie Marija Gracijas Beločio Starptautiskajā Divertimento Ensemble akadēmijā (Milāna, Itālija), kā arī regulāri apmeklē meistarklases pie nozīmīgām pasaules 21.gs. mūzikas personībām.

Aicinām iepazīties ar TRIO METAMORFOZE jau 25. oktobrī VEF Kultūras pilī! 

Piedalās:
Zane Rubesa (klavieres)
Liene Dobičina (flauta)
Zane Jurēvica (flauta)

Programmā: Filips Glāss, Kristofers Čerrone / Serrons

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share