Pāriet uz galveno saturu
Mon. 04.12.2023. 19:30

COME PRIMA koncerts SAPŅU VĀRTI | SAULIUS PETREIKIS TRIO (Lietuva)

Chamber hall


4. decembrī VEF Kultūras pilī koncertcikla COME PRIMA ietvaros norisināsies SAULIUS PETREIKIS TRIO koncerts, kas brīnišķīgi iekļaujas Adventes laika noskaņā. Koncertu veido jaunas kompozīcijas no trio gaidāmā albuma “Sapņu vārti”, kas tiks prezentēts koncertā. 

“Sapņu vārti” ir albums par meklējumiem, kā atbrīvoties no steigas un aizmirst zemes problēmas. Visas kompozīcijas (dažādos veidos) ved uz mierīgu telpu, kur mūs sagaida sapņi. Sauļus Petreikis atklāj: “Albums radās no vēlmes iemūžināt relaksācijas stāvokli, saikni ar sevi un vismīļākajiem cilvēkiem. Mani vecāki bērnībā man dziedāja dažādas šūpuļdziesmas, un tās ir visspēcīgākās atmiņas, kas man ir dārgas. Šajā dzīves posmā es pats dziedu šūpuļdziesmas un lasu pasakas saviem bērniem. Man tas ir dienas gaidītākais laiks. Kopā būšana, dziedāšana un lasīšana palīdz nomierināties. Kad bērni aizmiga, naktis pavadīju ierakstu studijā, kur centos apturēt šo trauslo brīdi, kad neviens nesteidzas, kad ir droši un mierīgi – labi. Ar melodiju notveršanu nepietiek. Gribējās izjust visas kompozīcijas, veltīt laiku aranžējumiem un analīzei. Šis radošais process man bija kā ceļojums, lai atklātu jaunu muzikālo sevi. Pēc gandrīz četriem gadiem kādā jūnija rītā es biju ļoti priecīgs, kad sapratu, ka šis albums ir pabeigts. Esmu pateicīgs mūziķiem un visai komandai, kas bija un piedalījās šī darba tapšanā. Paldies!”

Sauļus Petreikis ir starptautiski atzīts multiinstrumentālists, ierakstu mākslinieks, komponists un izpildītājs, kuram ir bijušās Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites atzinības balva par muzikālo ieguldījumu. Spēlējot vairāk nekā 50 dažādu pūšaminstrumentu, ko viņš savācis no visas pasaules, viņš tiek uzskatīts arī par vienīgo profesionālo mūziķi, kas spēj spēlēt plašu seno lietuviešu/baltu pūšaminstrumentu klāstu. Sauļus uzstāšanās ir piepildīta ar neparasti jaudīgu enerģiju un garu pacilājošām improvizācijām, nojaucot robežas starp tradicionālajiem folkmūzikas un eksperimentālās pasaules/džeza mūzikas žanriem. Viņa mūzika ir neticami daudzveidīga, faktūrām un krāsām bagāta, tādējādi elektrizējot gan jaunākus, gan vecākus mūzikas mīļotājus no dažādām pasaules malām. Pēdējos gados Sauļus ar koncertiem viesojies gandrīz visās Eiropas valstīs, kā arī Ķīnā un ASV. Sauļus Petreikis ir izdevis 10 solo albumus un sadarbojies ar citiem māksliniekiem vairāk nekā 50 albumu ierakstīšanā. Kā mūziķis un komponists viņš pastāvīgi saņem citu komponistu, horeogrāfu, teātra un kino režisoru aicinājumus piedalīties dažādos vietējos un starptautiskos projektos.

Sauļus Petreikis (Saulius Petreikis, multiinstrumentālists, mākslinieciskais vadītājs)
Donāts Petreikis (Donatas Petreikis, akustiskā ģitāra)
Rahels Talts (Rahel Talts, taustiņinstrumenti)
Koncertu vada: muzikoloģe, Latvijas Radio 3 ”Klasika” programmu vadītāja Inga Žilinska

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share