Pāriet uz galveno saturu

VEF kultūras pilij 60!

Sagaidot VEF Kultūras pils 60. jubileju, pils jau iezaigojusies jaunā veidolā – Vērtības Elegantā Formā -, kas jau no 2017.gada, kad pils tika atklāta pēc atjaunošanas, savā darbībā veiksmīgi apvieno gan cieņu pret vēsturiskām vērtībām, gan inovatīvu ideju un risinājumu nozīmi.

Koncerti, mākslas izstādes, balles, konferences, radošie vakari, teātra izrādes, unikāls muzejs un vieta bērnu radošai attīstībai… Laikmetīgums un tradīcija. Augstās mākslas tonis un tautas mākslas viedums. Dzīves vienkāršība un tehnoloģiju lidojums. Pasaule un mājas. Rīgas pulss. Tāda ir VEF Kultūras pils, kuru ikdienu piepilda un dzīvu padara gan profesionālu mākslinieku koncerti un izstādes, gan amatierkolektīvu radošā un aktīvā rosība, tāpat visdažādākie festivāli un eksperimentālie projekti. Atzīmējot ievērojamo gadskārtu, pils aicina ikvienu apmeklēt VEF Kultūras pili un īpaši jubilejas gadam veltītos pasākumus, kas iecerēti ikviena kultūras mīļotāja interesēm – no jauniešiem līdz pat VEF veterāniem un ļaudīm, kam ar VEF Kultūras pili saistās jaunības un dzīves skaistāko mirkļu atmiņas. Jubilejas pasākumu programma raisīs atmiņas, ieviesīs jaunas vēsmas turpmākajiem gadiem un godinās vērtības, kas radītas pagājušos 60 gados.

20.oktobrī VEF Kultūras pils aicina uz koncertu NO BAROKA LĪDZ 20. GADSIMTAM, kas notiks jubilejas gadam par godu izveidotā koncertu cikla/platformas UZTAKTS. LATVIJAS JAUNIE TALANTI ietvaros, kas turpmāk dos iespēju jaunajiem talantiem no visas Latvijas uzsākt spožo skatuves mākslas ceļu, uzstājoties plašā publiskā koncertā Latvijas lielākajā kultūras centrā Rīgā.

No 27. oktobra līdz 29.novembrim pilī būs apskatāmas trīs izstādes: VEF Kultūras pils ansambļa “Rīgas pantomīma” 64 gadu radošajai darbībai veltīta izstāde PIESKARTIES DEBESĪM, VEF Kultūras pils tautas tēlotājmākslas studijas “Varavīksne” dalībnieka Gunāra Tirzīša gleznu personālizstāde GT-85, kā arī VEF Kultūras pils vēstures restrospektīva fotoizstādē VĒSTURISKIE MIRKĻI.

16.novembrī tiks izrādīta pasaules mūzikas grupas “Kanisaifa” un VEF Kultūras pils ansambļa “Rīgas pantomīma” radošajā tandēmā pēc Ričarda Baha romantiskā stāsta “Kaija vārdā Džonatans Livingstons” motīviem radītās izrādes VIENS NO MILJONA pirmizrāde.

Kā “odziņa” uz jubilejas tortes būs maestro RAIMONDA PAULA koncerts DAUDZ LAIMES! Jubilejas pasākumu kulminācijā šis koncerts ir īpaša dāvana VEF Kultūras pils ilggadējiem kolektīvu vadītājiem, bijušajiem darbiniekiem un ikvienam interesentam, kurš vēlas izbaudīt pils apaļās jubilejas gaisotni. Šī būs ekskluzīva iespēja dzirdēt maestro Raimonda Paula personīgi sagatavoto koncerta programmu, kas būs pārsteigums un veltījums VEF Kultūras pilij jubilejā.