Pāriet uz galveno saturu

Tautas deju ansamblis DARDEDZE

TDA „Dardedze” dibināts 1972. gadā un sākotnēji darbojās pie rūpnīcas „RER”. Šobrīd esam lepni pārstāvēt VEF Kultūras pils kuplo kolektīvu saimi. 1980. gadā, uzvarot skatē, tajā gadā kā vienīgais deju kolektīvs Latvijā, “Dardedze” ieguva TDA titulu.  Kopš 2012. gada TDA “Dardedze” darbojas kā A grupas kolektīvs, ierindojoties starp Latvijas labākajiem deju kolektīviem.

Līdz 1995. gadam kolektīvā ir strādājuši tādi vadītāji kā Oskars Pūce, Andris Mālers, Ausma Dančauska (Riekstiņa) un Zigrīda Teivāne, bet kopš 1995. gada kolektīva mākslinieciskā vadītāja ir Ilze Kronberga.
Šobrīd „Dardedze” aktīvi koncertē gan Latvijā, gan arī aiz tās robežām. Dejotāju vidū “Dardedzi” bieži atpazīst pēc tā, ka jau kopš 2008.g. katru oktobri rīkojam netradicionālas orientēšanās sacensības deju kolektīviem “Greizais kompass”, kas ik gadu pulcē ap 30 dažādus deju kolektīvus no visas Latvijas.

“Dardedzes” moto ir: „Es varu, Tu vari, Mēs varam! Cements!” Dardedze, kā jau īsta varavīksne, ir krāsaina, neparedzama, tomēr visas krāsas vienmēr turas kopā, pat šķietami kritiskākajos brīžos mēs vienmēr atrodam ceļu pretī saulei. Un mūsu Cements – iespējams, ka tieši tā ir maģiskā saistviela, kas mūs satur kopā!

Sector
Dance groups
Group leader/-s
Vadītāja Ilze Kronberga, koncertmeistars Matīss Cinis
Session venue
Rīgas Kultūru vidusskola | Ganību dambis 7, Rīga
Session time
Pirmdien 19.00-22.00, trešdien 19.00-22.00