Pāriet uz galveno saturu

Jauktais koris PEREZVONI

Krievu koris „Perezvoni” tika dibināts 1988. gadā Rīgas Vagonrūpnīcas klubā, bet kora pirmais koncerts bija tā paša gada 1. decembrī VEF Kultūras pilī.

Kora dibinātājs, mākslinieciskais vadītājs un diriģents līdz pat mūža galam (2013.g.) bija Jurijs Glagoļevs – komponists, talantīgs mākslinieks un kultūras darbinieks. Turpmāka kora vadība tika uzticēta Marinai Glagoļevai,  ilggadējai kora  kormeistarei un koncertmeistarei.

Korim izvēlēts nosaukums „Perezvoni”, jo viens no krievu dvēseles simboliem ir zvanu skanējums. Kora sastāvā ir 31 dalībnieks, kas mīl kora mūziku. Savā pastāvēšanas laikā koris ir uzstājies vairāk kā 200 koncertos Latvijā: Rīgā, Rēzeknē, Ludzā, Zilupē, Daugavpilī, Jelgavā, Ventspilī, Salaspilī, Jūrmalā, ka arī Krievijā – Karevā (komponista Musorgska dzimtā vietā), Mihailovskajā (Puškina muzejā), Pleskavā un Igaunijā, Tallinā (festivālā „Slāvu vainags”).

Repertuārā krievu komponistu operkori un aizrobežu klasika, garīgā mūzika un tautas dziesmas. Koris „Perezvoni” uzstājas sarīkojumos, kas veltīti krievu komponistu, dzejnieku, dziedoņu un mākslinieku piemiņas dienām un tautas ieražu svētkiem – kultūras namos, klubos, skolās, sociālās aprūpes centros un koncertzālēs.
“Perezvoni” regulāri uzstājas arī pilsētu svētkos un 2014. gadā piedalījās Pasaules koru olimpiādē.  No pēdējo gadu galvenajiem notikumiem koris vēlas atzīmēt dalību koncertprogrammā, kas bija veltīta VEF Kultūras pils 55 gadu jubilejai 2015. gadā, kā arī kolektīva dibinātāja, komponista Jurija Glagoļeva 90.gadu jubilejas veltīts koncertu (01.03.2015.), bet 2018.gada 8.decembrī ar koncertu VEF Kultūras pils Kamerzālē koris ar atzīmēja savu 30 gadu jubileju.

Kora dalībnieku sastāvs pastāvīgi papildinās, kā rezultātā ir radusies kora solistu grupa, kas papildina kora repertuāru un koncertē arī kā atsevišķs ansamblis.

Kori nerimstīgi papildina repertuāra ar krievu komponistu labākajām  koru kompozīcijām, kā arī ar dažādiem latviešu komponistu darbiem.

Sector
Choirs
Group leader/-s
Marina Glagoļeva, koncertmeistare Inga Sarkane
Phone
Session venue
Brīvības gatve 266, Rīga