Pāriet uz galveno saturu
Atpakaļ uz visiem jaunumiem

VEF Kultūras pilī uzstāsies unikālā fado dīva Kuka Roseta

VEF Kultūras pils Lielā zāle 2024. gada 20. februārī tiks pieskandināta ar skaistu fado mūziku, par ko parūpēsies neatkārtojamās balss īpašniece Kuka Roseta no Portugāles. Ja ar Kukas Rosetas daiļradi vēl neesi uz tu, noteikti ir vērts ar to iepazīties, bet pirms tam ielūkosimies dziedātājas karjeras līkločos!

Septiņi studijas albumi, kas piepildīti ar lielisku mūziku

Kukas Rosetas muzikālā daiļrade ir ļoti bagātīga – viņa izlaidusi septiņus studijas solo albumus, kā arī sadarbojusies ar virkni pasaulslavenu mūziķu, radot vēl daudzus skaistus ierakstus. Jau pirmais solo albums, kas tika izlaists 2011. gadā un nodēvēts izpildītājas vārdā (Cuca Roseta), izceļas ar ļoti augstvērtīgu skanējumu. Un kā nu ne, jo to producējis Gustavo Santaolalla – argentīniešu komponists, kurš saņēmis vairākas Oskara un Grammy, kā arī daudzas citas augstākās raudzes balvas.

Runājot par Kukas Rosetas albumiem, noteikti jāpiemin arī viņas 3. studijas ieraksts Riû, kura producēšanā iesaistījās Nelsons Motta. Šis albums izceļas ar gaumīgu muzikālo kokteili, kurā tradicionālais fado skanējums sajaucas ar dažādām pasaules mūzikas vēsmām un citiem žanriem. Tajā dzirdama arī tādu pasaulslavenu mūziķu kā Braiena Adamsa, Ivana Linsa, Jorga Drekslera un daudzu citu mūzika. Pats jaunākais dziedātājas veikums albuma formātā ir Rayana. Tas tika izdots 2023. gada pavasarī, sadarbojoties ar spāņu flamenko ģitāristu Danielu Kasaresu.

Kukas Rosetas koncerti – skaisti notikumi, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu

Ir mūziķi, kuri prot radīt fantastisku mūziku ierakstos, citi savukārt aizrauj ar savu harizmu un virtuozitāti koncertos un festivālos, bet noturēt nemainīgi augstu kvalitātes latiņu gan mūzikas radīšanā, gan tās izpildīšanā spēj ne visi. Kuka Roseta var lepoties ar panākumiem abās jomās, un viņas muzikālo darbību atzinīgi novērtē gan neskaitāmi daudz klausītāju visā pasaulē, gan plašsaziņas līdzekļi un nozares profesionāļi.

Lai runā fakti – Kuka Roseta ir uzstājusies vairāk nekā 40 valstīs; 2015. gadā mūziķe sniegusi vairāk nekā 120 koncertus. Īpaši jāizceļ viņas uzstāšanās Spānijas un Zviedrijas karaliskajām ģimenēm un monarhiem, kā arī pāvestiem. Kukas Rosetas sadarbību sarakstā atrodami tādi mūzikas smagsvari kā Hulio Iglesiass, Deivids Bisbāls, Djavan, un daudzi, daudzi citi. 

Visi pasākumi, kuros uz skatuves kāpj Kuka Roseta, ir kas daudz vairāk par koncertiem ar skaistu mūziku. Viņas neatvairāmais šarms, unikālā balss un neviltotais patiesums rada unikālu kombināciju, ļaujot koncertu apmeklētājiem piedzīvot nebijušas izjūtas no pirmās līdz pēdējai koncerta sekundei.

2024. gada 20. februāris – diena, kad Kuka Roseta būs dzirdama VEF Kultūras pilī

Pasākumi Rīgā, kuros dzirdama augstvērtīga fado mūzika, nemaz tik bieži nenotiek, it īpaši – ar tādas raudzes mūziķiem un mūziķēm kā Kuka Roseta. Tāpēc jau laicīgi rezervē 20. februāra vakaru, kad uz VEF Kultūras pils Lielās zāles notiks Kukas Rosetas koncerts!

Biļetes joprojām vari iegādāties gan klātienē kādā no Biļešu Paradīze tirdzniecības vietām visā Latvijā, gan mājaslapā Bilesuparadize.lv. Taču pasteidzies – interesentu šim koncertam netrūkst. Piebildīsim, ka biļetes uz šo koncertu ir arī ļoti laba dāvanas ideja Valentīndienā vai jebkādos citos svētkos!

Ieteikt