Pāriet uz galveno saturu
O. 10.10.2023. 19:00

ZUM ZUM | Mūzikls par kora dzīvi


Latīņu un svinga ritmi, franču šansons, hip hops, džezs un kora mūzika mazliet neierastākā skanējumā izcilas un profesionālas radošās komandas sniegumā – jau 10. oktobrī Rīgā, VEF kultūras pilī pirmizrādi piedzīvos jauns mūzikls “ZUM ZUM”. Tā izveidē apvienojušies divi talantīgi un jauni komponisti - Nīderlandē dzīvojošā Laura Polence un Raimonds Petrauskis, stāstu radījuši Edgars Niklasons un Annija Putniņa, dziesmu tekstus - Andris Akmentiņš un Raimonds Petrauskis. Izrāde top ar VKKF atbalstu.

Izrādes dalībnieki ir gan savas jomas pieredzējuši profesionāļi, gan jaunās paaudzes talanti, kuri apliecinājuši sevi citos Producentu grupas 7 iestudētajos mūziklos (Kaupēn, mans mīļais, Agrā Rūsa, Zvaigznes bērns u.c.).  Izrādē pārstāvēti stilistiski visdažādākie mūzikas žanri, kas vienkopus ar atraktīvo horeogrāfiju radīs dinamisku un emocionālu stāstu par mūsdienu kora vidi. 

Stāsta centrā ir diriģents Agris (lomā - mūziķis Andris Ābelīte), kurš kopā ar savu kamerkori dodas pretī triumfam Pasaules labākajā koru konkursā Parīzē. Vai koris piedzīvos savu slavas stundu? Dzīvesprieks un dinamika caurvij visu stāstu, tam vedot līdzi arī skatītāju.

“Esmu priecīgs, ka šis Dziesmu svētku gads rezultējies ar pirmo mūziklu pasaulē ZUM ZUM, kas veltīts Latvijas koriem un to vērtībām,” stāsta režisors Edgars Niklasons. “Tas ir unikāli - būt klāt brīdī, kad rodas pilnīgi jauns mūzikls, turklāt tas top ciešā sadarbībā ar pašiem aktieriem, tiem iesaistoties savu varoņu raksturu izveidē. Esam jaunu cilvēku komanda un tas arī ļauj labāk uzrunāt jauno paaudzi. Tomēr nevelkam striktas robežas, mūzikls uzrunās jebkuras paaudzes cilvēku. Mēs visi dzīvojam šodien, šeit un tagad, un šis ir mūsu laiks, kurā piepildīt savus sapņus.”

Mūziklā ZUM ZUM piedalās spoža aktieru un dziedātāju buķete – Andris Ābelīte, Aija Vītoliņa, Baiba Renerte, Annija Putniņa, Katō, Elizabete Zagorska, Elīna Ose, Toms Kalderauskis, Emīls Kivlenieks, Latvijas leļļu teātra aktieri Anrijs Sirmais un  Elīna Bojarkina, kā arī ļoti talantīgie Eduards Rediko, Edvards Grieze, Austra Kozuliņa, Emīls Gilučs, Artūrs Biķernieks, Sarma Liede un Markuss Rūtentāls.  Uz skatuves arī spēcīgs instrumentālistu sastāvs – Raimonds Petrauskis, Ernests Mediņš, Dāvis Jurka un Jānis Rubiks.Izrādes režisors un scenogrāfs Edgars Niklasons, horeogrāfs Rolands Meržejevskis, kostīmu māksliniece – Odetta Birmane, vokālā pedagoģe – Annija Putniņa

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt